Finały European Masters
League of Legends
27.04.2018 13:31

Finały European Masters. Illuminar Gaming przed historyczną szansą

Po glorię, po chwałę, po tytuł najlepszych w Europie. Finały European Masters już jutro, a wśród czterech najlepszych drużyn polska ekipa Illuminar Gaming, która staje przed szansą na sprawienie sensacji i zapisanie się w historii, jako pierwsza drużyna znad Wisły, która wygra międzynarodowy turniej League of Legends.

Po dwóch tygodniach zmagań pierwszy turniej European Masters zmierza ku końcowi. Z 26 drużyn na placu boju pozostały już tylko 4: dwie hiszpańskie ekipy MAD Lions i Origen, francuska drużyna GamersOrigin oraz reprezentanci Polski Illuminar Gaming. Już w najbliższy weekend (28 – 29 kwietnia) drużyny te zmierzą się w angielskim Leicester w finałach European Masters.

MAD Lions vs Origen

W sobotę czeka nas już o 18:00 hiszpański pojedynek. Jedna z dwóch niepokonanych w turnieju drużyny z polakiem w dżungli, MAD Lions, zmierzy się z faworytem publiczności, Origen. W trakcie turnieju MAD urośli do miana faworytów rozgrywek. Z początku anonimowi dla szerszej publiczności na pewno zdobyli wielu fanów po tym, jak w ćwierćfinale rozbili Klik Tech 2:0. Origen natomiast jeszcze przed rozpoczęciem turnieju prowokowali dyskusję i spekulacje fanów na ich temat. Głównie za sprawą zakontraktowania dwóch ulubieńców publiczności, czyli Henrika „Froggen” Hansena oraz Konstantinosa-Napoleona „FORG1VEN” Tzortziou. Mimo braku czasu na zgranie z meczu na mecz OG wygląda coraz lepiej i może pokusić się o zwycięstwo w turnieju.

Illuminar Gaming vs GamersOrigin

Zaraz po zakończeniu hiszpańskiego pojedynku w szranki staną nasi reprezentanci z Illuminar Gaming. Na ich drodze do finału stanie grupowy rywal i druga niepokonana drużyna w turnieju GamersOrigin. Nie ma się co oszukiwać, Polacy nie będą faworytami tego starcia. Francuzi grają zdecydowanie lepiej a sposób, w jaki odesłali do domu exceL eSports w ćwierćfinale zachodził o perfekcję. Wystarczy powiedzieć, że obie mapy tamtego pojedynku trwały łącznie około 45 minut. Nie chcę skazywać ekipy Illuminar z góry na porażkę, jak zrobiłem to wcześniej, ale teraz stają przed zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem do tej pory.

Warto zaznaczyć, że finały European Masters to pierwsza szansa od 2014 roku na awans w pełni polskiej drużyny do finału prestiżowych międzynarodowych rozgrywek. Ostatnią ekipą, która mogła tego dokonać był Team Roccat, o czym możecie przeczytać tutaj.

Finał

Zwycięzcy spotkań półfinałowych spotkają się w wielkim finale w niedzielę o godzinie 18:00. Linki do transmisji znajdziecie tutaj.