Overwatch
24.04.2018 16:51

Polska gospodarzem finałów Overwatch Contenders 2018 Season 1

Fanów esportu w Polsce czeka nie lada gratka! W podkrakowskiej Alwernii odbędą się finały europejskiej i północnoamerykańskiej dywizji Overwatch Contenders 2018. Faza play-off zostanie rozegrana w dniach 12-13 maja. Od dziś ruszyła sprzedaż biletów na to ciekawe wydarzenie.

Polska i Overwatch? To zdawałoby się kompletnie rozłączne słowa, jednak jak pokazuje życie, czasem przeciwieństwa lubią się przyciągać. Organizatorzy ligi – Blizzard Entertainment (a więc ci sami, którzy odpowiedzialni są za Overwatch League) dzisiejszego popołudnia ogłosili, że Polska będzie gościć zawodników powstałej w 2016 gry już w drugi weekend maja. W ubiegłym roku finały lanowe Overwatch Contenders odbyły się w Blizzard Arena w Los Angeles. Teraz pora na środkową Europę.

Na turnieju zobaczymy po 4 drużyny z każdego regionu, które zawalczą o główną nagrodę w wysokości 30 000 $ przypadającą zarówno zwycięskim drużynom z Europy, jak i z Ameryki. Łączna suma premii finansowych w obu ligach wyniesie przeszło 370 tysięcy dolarów amerykańskich. Oba regiony stoczą osobną rywalizację, a następnie zwycięzcy z tych dwóch kontynentów zmierzą się ze sobą w meczu pokazowym. Wśród europejskich formacji ujrzymy takie zespoły jak: British Hurricane, CIS Hope, Team Giantti oraz Angry Titans. Z kolei formacje zza oceanu będą reprezentowane przez: Toronto Esports, EnVision eSports, Fusion University i OpTic Academy.

Wydarzenie będzie miało miejsce w Alvernia Planet – bardzo charakterystycznym miejscu przy autostradzie A4 między Krakowem a Katowicami. Co ciekawe organizatorzy zadbali nawet o dojazd na wydarzenie, oferując usługę transportową z Krakowa i Katowic za dodatkową opłatą do biletów na event. Te można nabywać za pomocą tego linku. Ceny to 30 zł za wejściówkę dzienną oraz 50 zł za karnet dwudniowy.

Blizzard nie przewiduje polskiego streama z całego wydarzenia, ale to nie znaczy, że lokalizacja turnieju w Polsce jest jedynym biało-czerwonym akcentem ligi. Warto odnotować, że w drużynie Bazooka Puppiez zagrał nasz rodak – Karol „DANYE” Szcześniak. Jego formacja zajęła jednak miejsce 9-10., przez co zabraknie jej na finałach w Alwernii.