MSI
League of Legends
24.04.2018 14:49

Wszystko co musisz wiedzieć o MSI 2018

Mid Season Invitational (MSI) zbliża się wielkimi krokami. Najlepsze drużyny z całego świata przyjadą do Europy by walczyć o tytuł najlepszej na świecie. Pierwsze spotkania już 3 maja.

Podobnie jak w poprzednich latach zwycięzcy rozgrywek w swoich regionach staną do walki. Tym razem rozgrywki MSI wrócą do Europy. Faza play-in oraz rywalizacja grupowa odbędą się w studiu Riot Games w Berlinie, a mecze półfinałowe oraz finał rozegrane zostaną w Paryżu w hali Le Zénith, miejscu, w którym odbył się w 2014 roku pierwszy turniej MSI.

Faza Play-In

Podobnie jak w zeszłym roku szansę na pokazanie się dostaną też 8 mniejszych regionów takich jak Brazylia (BR), Turcja (TR) czy Japonia (JP). Zostały one podzielone na dwie grupy, których zwycięzcy zagrają z reprezentantami z Wietnamu (EVOS Esports) lub ligi LMS (Flash Wolves) o wejście do głównej części turnieju.

MSI

Część główna

Do zespołów z Europy (Fnatic), Korei (KingZone) Ameryki Północnej (Liquid) i Chin (RNG lub EDG) dołączą dwie najlepsze drużyny z fazy play-in. 6 ekip rozegra po dwa mecze z każdym z rywali. Najlepsze cztery drużyny awansują do półfinałów. Finał zostanie rozegrany 20 maja w Paryżu.