Illuminar
League of Legends
23.04.2018 20:17

Polacy ogrywają Francuzów i zagrają w półfinale European Masters! Duży sukces Illuminar Gaming

Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo jak, ale mamy to. Polska ekipa Illuminar Gaming zagra w półfinale turnieju European Masters. W fazie play-off turnieju ekipa Illuminar pokonała hiszpańską drużynę Movistar Riders oraz francuskie Millenium.

Illuminar vs Movistar Riders

Na początku turnieju przewidywałem awans do ćwierćfinału, jednak widząc formę IHG w fazie grupowej ciężko było o optymizm przed ich pierwszym meczem przeciwko Movistar Riders. Przypomnijmy, Illuminar wygrali wtedy tylko jeden mecz z najsłabszym rywalem w grupie. MRS natomiast wyszli z drugiego miejsca z grupy D pokonując w tie-breakerze Ninjas in Pyjamas oraz SPGeSports.

Chyba nikt nie obstawiał wtedy zwycięstwa drużyny Illuminar. Jednak na przekór wszystkim, Polacy Pokonali faworyzowanych Hiszpanów i awansowali do ćwierćfinału, w którym podejmowali niepokonaną do tej pory drużynę Millenium.

Illuminar vs Millenium

Pierwsza mapa została kompletnie zdominowana przez Polaków. Rywale, komentatorzy i fani byli w szoku. IGH w 25 minut pokonali niepokonanych i potrzebowali tylko jeszcze jednej wygranej, by zagrać w finałach w angielskim Leicester.

Mimo porażki na drugiej mapie Illuminar dalej wyglądali dobrze. Przez większą część gry byli w przewadze i tylko słabsza koordynacja w team fightach pozwalała Millenium myśleć o trzeciej mapie. To jednak wystarczyło. Czekało nas decydujące starcie, do którego mogliśmy jednak przystępować z optymizmem.

Do tej pory mam problem, z poukładaniem sobie w głowie, co się właściwie stało w trakcie trzeciej gry. Następowały wymiany cios za cios, a wszystko zakończyło się w kuriozalny sposób. Millenium udało się „ukraść” Elder Drake’a. Nie mieli oni jednak żadnych poprzednich smoków, więc poza niedużą ilością dodatkowych obrażeń, nie przyniosło im to większej korzyści. Jednak zagranie o kosztowało życie zarówno junglera, jak i top lanera Millenium. Illuminar wytrzymali wtedy ciśnienie i wygrali ostatecznie ten team fight 1 do 5. Pozwoliło im to wykończyć nexus francuskiej drużyny oraz zakwalifikować się do półfinału turnieju.

Co się zmienio?

W jaki sposób nastąpiła przemiana drużyny, która ledwo wyszła z grupy w półfinalistę rozgrywek? Przede wszystkim poprawiła się ich kontrola nad mapą. Nawet jeśli ktoś popełni błąd Illuminar nie pozwalają przeciwnikowi dostać niczego za darmo. Najlepszym przykładem tego jest druga gra przeciwko Millenium. Pierwsza wieża na midzie przeżyła zdecydowanie dłużej, niż była powinna. To tylko jeden przykład, ale w ostatnim tygodniu było wiele sytuacji, gdzie pomimo śmierci któregoś z zawodników naszej drużyny, przeciwnicy nie byli w stanie uzyskać dodatkowych korzyści.

Warto również zwrócić uwagę na kontrolę smoków przez IGH. Przeciwnicy w fazie play-off w zasadzie nie są w stanie zdobyć żadnego z nich. Na 29 smoków na 6 mapach tylko osiem 8 trafiło w ręce MRS lub MIL, z których 4 w trakcie jednej mapy.

Czas na półfinał

Teraz przed Illuminar szansa na rewanż. W najbliższą sobotę 28 kwietnia o 21:00 zmierzą się oni z GamersOrigin. Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej, gdzie górą była ekipa z Francji. Polacy po raz kolejny nie będą faworytem spotkania, ale wyraźnie im to nie przeszkadza.