StarCraft 2
14.04.2018 13:21

Start europejskich kwalifikacji do WCS Austin

Już dziś rozpoczynają się internetowe kwalifikacje przeznaczone dla zawodników z Europy do WCS Autstin, który odbędzie się w pierwszy weekend czerwca, a dokładnie to między 1 i 3 czerwca. W kwalifikacjach walczy 16 zawodników rozstawionych w 4 grupach. O awans do Stanów będzie walczyło aż 4 Polaków, Elazer, Nerchio, MaNa oraz SouL.

W grupie A, która obędzie się dziś o 16:00 zmierzą się ShoWTimE, DnS, Hellraiser oraz HeRoMaRinE.

W drugiej grupie znalazło się niestety dwóch Polaków i są to Nerchio oraz SouL. Spotkają się oni jeszcze z uThermalem oraz Clemem. Swoje pojedynki będą miały miejsce jutro także o 16:00.

W koszyku C znajdują się Serral, Bly, PtitDrogo oraz Starbuck. Ich pojedynki zostaną rozegrane w następną sobotę o 16:00.

Do ostatniej grupy także trafiło dwóch Polaków, Elazer oraz MaNa. Oni podejmą Stephano oraz Harstem. Ta grupa będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę także o 16:00.

Dwóch najlepszych zawodników awansuje do fazy pucharowej, gdzie najlepszych 4 awansuje do turnieju głównego. Warto zaznaczyć, że każdy z zawodników już teraz otrzyma nagrodę pieniężną. Przykładowo dla gracza, który przegra w grupie wszystkie swoje pojedynki przewidziane jest 400 dolarów.