Counter Strike: GO
14.04.2018 13:12

DreamHack Masters Marseille – Francja 2018

Rozpoczynamy pierwszy turniej z cyklu DreamHack Masters. Pierwszymi gospodarzami esportowej imprezy będą Francuzi.

Już w następnym tygodniu, a dokładniej w środę – 18.04.2018 – rozpocznie się turniej z cyklu DreamHack Masters i w tym roku pierwszy jego postój będzie we francuskiej miejscowości Marseille, czyli Marsylia. Niestety, ale w tej imprezie nie zobaczymy żadnej, polskiej drużyny, ale tak czy inaczej warto obejrzeć mecze innych zespołów. Być może zobaczymy nowe taktyki, ustawienia, coś co nam się przyda w swoich spotkaniach. Turniej będzie trwał przez cały tydzień, a finał zaplanowano dopiero na niedzielę, 22.04.2018. Spójrzmy teraz na poszczególne grupy. W Marsylii zobaczymy szesnaście zespołów, zostały one podzielone na cztery grupy.

Informacyjnie:
Data i miejsce: 18.04.2018 – 22.04.2018, Marsylia, Francja
Drużyn: 16
Grupy: 4 grupy po 4 zespoły w każdej
Pula nagród: 250.00$

Grupy, zespoły:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
Cloud9 Mousesports Fnatic Astralis
Team EnVyUs Ninjas In Pyjamas Natus Vincere Gambit Esports
FaZe Clan SK Gaming Renegades Team Liquid
G2 Esports Valiance TyLoo Space Soldiers

 

Analiza podanych grup według Mitchu, kto może wyjść z grupy, przewidywania:

Grupa A: Patrząc na tę grupę, moim zdaniem tutaj może być ciekawie pomiędzy trzema zespołami, czyli: Cloud9, FaZe Clan oraz G2 Esports, chociaż Team EnVyUs również może zaskoczyć swoją grą, ale wydaje mi się, że jednak ich forma nie jest już tak dobra jak pozostałych z wymienionych. Co więcej, nie wiadomo jak to będzie z zespołem Finna „Karrigan” Andersena, bowiem tam mamy stand-in’a, a jest nim Richard „Xizt”  Landström.

Grupa B: Pierwsze miejsce przypisałbym do drużyny Mousesports, którzy nie ukrywajmy, ale mają znakomitą formę. Trudno przewidzieć dokładnie, co może się stać z innymi zespołami. SK Gaming również ma nowego zawodnika, Szwedzi z Ninjas In Pyjamas także grają bardzo dobrze, chociaż w ostatnim oglądanym przeze mnie meczu w ESL Pro League Season 7 na mapie Nuke najpierw wysoko prowadzili przeciwko North, a to jednak Duńczycy okazali się być lepsi. Możliwe, że zespół Valiance, czyli Serbowie zaskoczą nas czymś ciekawym

Grupa C: Myślę, że tutaj jednak tabela się ułożyła w taki sposób jak myślałem, ale w ostatnim czasie chińska drużyna TyLoo pokazała, że potrafi bardzo dobrze przygotować się do meczu, więc mogą powalczyć o swoje miejsce i wyjść z grupy.

Grupa D: Trudno powiedzieć na ten moment cokolwiek o tej grupie, ale moim zdaniem szanse na wyjście z grupy ma Space Solders oraz Astralis, chociaż z drugiej stronie Gambit Esports i Team Liquid również grają bardzo dobrze.

Po pierwszych meczach, będę mógł coś więcej napisać odnośnie tych grup. To są moje przypuszczenia, a rzeczywistość może okazać się zupełnie inna.