Counter Strike: GO
08.04.2018 20:53

Virtus.pro z dobrym występem w lidze Esports Championship Series Season 5

Virtus.pro w dzisiejszych dwóch spotkaniach podejmowali zespół Gambit Esports

Virtus.pro z jedną porażką i z jednym zwycięstwem podczas ECS Season 5.

Słabszy Cobblestone

Virtus.pro na pierwszej mapie, Cobblestone rozpoczęli po stronie broniącej. Niestety, Polacy przegrali rundę pistoletową, 1:0. Zaraz po wygraniu rundy pistoletowej, zawodnicy Gambit wyszli na trzy rundy prowadzenia, 4:0. Dopiero po chwili, Virtusi odpowiedzieli, 4:1. Zespół Zeusa powiększał swoje prowadzenie, 7:1. Gra Virtusów po jakimś czasie zmieniła się na lepszą, zaczęli powracać z niekorzystnego dla nich wyniku i byli blisko swojego przeciwnika, 7:4. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Gambit. Wydawało się, że w drugiej połowie polska formacja może zmienić coś w swojej grze, ale tak się nie stało. Po zmianie stron, Virtusi przegrali rundę pistoletową, przez to zespół Hobbita wyszedł na wyższe prowadzenie, 9:7. Kazachowie czuli pewność w swojej grze, natomiast Polacy dopiero pod koniec meczu wygrali jeszcze dwie rundy, ale to było za mało by ostatecznie wygrać ten mecz. Zespół Gambit Esports pokonał Virtus.pro 16:9.

Lepszy Train

Druga mapa, Train. Virtus.pro rozpoczęli po stronie atakującej i przegrywając rundę pistoletową, 1:0, przegrali kolejne cztery rundy, 5:0. Wtedy w końcu Polacy odpowiedzieli pierwszym punktem, 5:1. Virtusi powracali do meczu, 5:3, ale to Gambit ponownie wygrali rundę, wychodząc na trzy rundy przewagi, 6:3. Polacy zagrali bardzo dobrze, odrobili straty do swoich rywali, 6:6, ale pod koniec pierwszej połowy to Seized i jego koledzy wyszli na prowadzenie, 7:6. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem, 8:7 dla Gambit.

Po zmianie stron, druga runda pistoletowa wpadła na konto graczy Virtus.pro, 8:8. Po wygraniu rundy pistoletowej, to zespół Filipa „Neo” Kubskiego wyszedł na dwie rundy prowadzenia, 10:8. W drugiej połowie, polska formacja grała bardzo dobrze, zdobywając kolejne rundy i tym samym przegrywając tylko jedną. Virtus.pro na drugiej mapie pokonuje Gambit Esports, 16:9.

Podsumowując, pierwsza mapa wypadła słabo w wykonaniu Virtus.pro, dopiero na drugiej pokazali się z o wiele lepszej strony i tym samym, pokonali swoich rywali z Kazachstanu.