Splyce vs Vitality
League of Legends
06.04.2018 21:15

Czy Polak zajmie miejsce na podium? Zapowiedź spotkania Splyce vs Vitality

7 kwietnia o 17:00 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce pomiędzy ekipami Splyce i Vitality. Obie drużyny przegrały swoje starcia półfinałowe i teraz powalczą, by zakończyć sezon zwycięstwem.

Splyce: Rozczarowujący półfinał

Przed meczem z G2 wydawało się, że ekipa Splyce ma duże szanse na awans. Zwyżkowa forma na koniec sezonu oraz bezproblemowa potyczka w ćwierćfinale z Roccat miały być zwiastunem wielkiej formy Splyce. Nic takiego jednak się nie wydarzyło. Ich seria przeciwko G2 wyglądała po prostu słabo. Nastąpił wyraźny regres i powrót do strategii „jakoś przeżyjemy pierwsze 40 minut, a potem Kasper „Kobbe” Kobberup wygra nam grę”. Taktyka ta okazała się skuteczna tylko na pierwszej mapie. Później Splyce cofało się coraz bardziej i bardziej oddając całkowitą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń.

Vitality: Niespodzianki nie było

O ile od Splyce wymagaliśmy zdecydowanie więcej, to Vitality zagrało tak, jak nas do tego przyzwyczaiło. Fnatic nawet bez sOAZa pozostawało poza zasięgiem. Atuty Vitality były skutecznie neutralizowane przez pozostałych zawodników Fnatic i koniec końców ekipa Daniela „Jiizuke” di Mauriego i Erberka „Giliusa” Demira wygrywając tylko jedną mapę, musiała uznać wyższość rywali.

Polski wątek: Polak na 3. miejscu

Postronny kibic z Polski może skupić się na grającym w Vitality Jakubie „Jactrollu” Skurzyńskim. Jest to pierwszy sezon polaka na najwyższym poziomie League of Legends. Nie dostał on żadnej nagrody indywidualnej, natomiast jego partner z linii Amadeu „Minitroupax” Carvalho w fazie grupowej sezonu otrzymał nagrodę dla najlepszego gracza meczu 5 razy. To najlepszy wynik w lidze. Jak wiemy często dobry występ AD Carry powiązany jest z dobrym występem jego supporta dlatego też, jeśli nie śledziliście uważnie sezonu w wykonaniu Vitality i Jacktolla teraz jest szansa to nadrobić. Zwłaszcza że w przypadku wygranej Vitality będzie to dopiero 5. raz w historii, gdy Polak zajmie miejsce na podium w rozgrywkach EU LCS.

Splyce vs Vitality: agresja kontra pasywność

Spotkanie obu drużyn przedstawia się interesująco. Zwłaszcza jeśli zobaczymy to samo Splyce co w półfinale. W takim przypadku style prezentowane przez obie ekipy będą skrajnie różne. Czeka nas prawdziwy thriller i walka z czasem. Jak dobrze wiemy, jeśli Vitality nie uzyska przewagi, to gubi się i nie daje sobie rady nawet z teoretycznie słabszymi ekipami. Natomiast Splyce czuje się komfortowo, mogąc oddać kontrolę przeciwnikowi i spowalniać go do momentu, aż ich championy będą po prostu mocniejsze.

Kto wygra?

Prawdę powiedziawszy, nie jestem w stanie wskazać faworyta w tym spotkaniu. Obie drużyny są bardzo nieprzewidywalne i wiele zależy od formy zawodników danego dnia. Jeśli jednak obie przystąpią do pojedynku w optymalnej kondycji to muszę przyznać przewagę ekipie Splyce. Pokazali oni, że są w stanie grać i wygrywać używając kilku różnych strategii. Po cichu jednak będę ściskał kciuki za Vitality.