G2 pokonuje Splyce
League of Legends
30.03.2018 23:00

Klątwa przełamana! G2 pokonuje Splyce i zagra w finale

G2 pokonuje Splyce 3:1 i zagra w 5. finale z rzędu. Co więcej, Marcin „Jankos” Jankowski w końcu przełamał klątwe półfinałów i po 6. próbach wreszcie dotarł do finału.

Mapa 1

Mecz zaczął się bardzo wyrównanie. Oba zespoły wymieniały się cios za cios. Na każde dobre zagranie, druga strona odpowiadała jeszcze lepszym. Jednak to Splyce powoli budowało przewagę. Aż do genialnego team fightu dla G2, który poskutkował pierwszym Baronem na ich korzyść. Kolejnym kluczowym momentem w tej grze okazała się wymiana Elder Drake dla Splyce i 2. Baron dla G2. W następstwie tych wydarzeń Splyce zniszczyło jeden z inhibitorów G2 oraz powiększeniem swoją przewagę. Gra zakończyła się zdecydowanie wygranym przez Splyce team fightem. Splyce prowadziło z G2 1:0.

Mapa 2

Ta mapa nie pozostawiała w zasadzie żadnych złudzeń. G2 dominowało od początku do końca i pomijając parę drobnych błędów, miało całą grę pod kontrolą. G2 pokonuje Splyce i mieliśmy remis 1:1.

Mapy 3 i 4

Mimo że początek obu map był różny, można je podsumować w ten sam sposób. G2 za każdym razem zdobywało przewagę między 20 i 25 minutą meczu. Każdy Baron w tej serii trafił do nich, co jak wiemy, w tej chwili zdecydowanie ułatwia zarówno grę, jak i zdobywanie przestrzeni na mapie. G2 spokojnie kontrolowało wydarzenia na ryfcie i powiększało swoją przewagę spychając Splyce coraz bardziej i bardziej. Półfinał zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść G2.

Klątwa przełamana

Jak wspominałem w zapowiedzi tego spotkania, dla naszego rodaka Marcina „Jankosa” Jankowskiego było to 6. starcie półfinałowe w karierze. Poprzednie 5 zakończyło się porażką jego drużyny. Jednak tym razem los się do niego uśmiechnął. Jankos zagra za tydzień w swoim pierwszym finale w karierze.

*zdjęcie pochodzi z konta „LoL Esports Photos” na Flickr i jest własnością Riot Games