Counter Strike: GO
29.03.2018 09:36

Dwie polskie drużyny rozpoczynają walkę w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Sydney 2018!

W dniu dzisiejszym dwie polskie drużyny rozpoczną walkę w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Sydney 2018. W tym roku możliwość awansu na ten turniej drużyny mają w dwojaki sposób. Jednym z nich jest turniej GG:Origin, w którym udział biorą zawodnicy Virtus.pro oraz AGO Esports. Drugą szansą jest przejście otwartych oraz zamkniętych kwalifikacji. Te pierwsze już zostały rozstrzygnięte, natomiast część zamknięta rozpoczyna się w dniu dzisiejszym, a w niej… dwie polskie drużyny: Virtus.pro, którzy to zostali zaproszeni do tej fazy, oraz adwokacik, nowy zespół na naszej scenie złożony m.in. z byłych zawodników Team Kinguin.

Przez dwa ostatnie dni adwokacik, w składzie w którym grają m.in. Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, Kacper „kap3r” Słoma, czy też Patryk „Patitek” Fabrowski, walczył w kwalifikacjach otwartych, po drodze pokonując m.in. Nemiga Gaming. W decydującym meczu Polacy pokonali 2:0 Paris Gaming School. Dlatego w dniu dzisiejszym zobaczymy ich w części kwalifikacji zamkniętych, w których występuje 8 drużyn. Dla części otwartej były zarezerwowane dwa miejsca i oprócz polskiego składu awans wywalczył zespół HOLLYWOOD, w którym występują zawodnicy z Rosji, Ukrainy oraz Estonii. Pozostało 6 zespołów zostało już wcześniej zaproszone, a były nimi zespoły: Virtus.proAstralisG2 EsportsGambit EsportsHellRaisers oraz Ninjas in Pyjamas. Turniej rozgrywany jest w Australii, dlatego też z europejskich zamkniętych eliminacji awansuje tylko i wyłącznie jedna drużyna.

W dniu dzisiejszym rozegrana zostanie tylko i wyłącznie 1/4 finału. Jutro do gry wróci najlepsza czwórka kończąc rywalizację w półfinałach oraz finale. Pary ćwierćfinałowe wyglądają następująco:

  • 18:00 Astralis – HOLLYWOOD
  • 12:00 Gambit – HellRaisers
  • 15:00 Virtus.pro  – Ninjas in Pyjamas
  • 21:00 G2 Esports – adwokacik

Znane są również terminy oraz potencjalni rywale w półfinałach w dniu jutrzejszym (30.03):

  • 15:00 Astralis/HOLLYWOOD – Gambit/HellRaisers
  • 15:00 Virtus.pro/Ninjas in Pyjamas – G2 Esportss/adwokacik

Finał zostanie rozegrany jutro (30.03) o godzinie 18:00.

Spotkania będą transmitowane na polskim kanale ESL, który znajduje się pod tym linkiem.

W turnieju głównym, który zostanie rozegrany na początku maja (01.05 – 05.05) w Sydney zobaczymy 16 zespołów. Zaproszone zostało 7 drużyn: Cloud9FaZe ClanFnaticNatus VincereRenegades oraz SK Gaming. Jak wcześniej wspomniałem jedno miejsce zarezerwowane jest dla zwycięzcy GG:Origin. Po jednym miejscu zarezerwowane dla drużyn z zamkniętych kwalifikacji dla drużyn z Europy i Ameryki Północnej oraz po trzy miejsca dla zespołów z kwalifikacji Azjatyckich oraz Oceanii.