TSM odpada
League of Legends
26.03.2018 14:18

Koniec 5-letniej serii!!! TSM odpada już w ćwierćfinale

25 marca 2018 roku na zawsze zapisze się w Amerykańskiej historii League of Legends. TSM odpada przed finałem po raz pierwszy od czasu utworzenia ligi NA LCS. Najbardziej utytułowana drużyny w Stanach Zjednoczonych przegrała wczoraj 3:1 z  Clutch Gaming.

Spokojny początek

Wieczór zaczął się zgodnie z przewidywaniami. Mimo naprawdę dobrego sezonu w wykonaniu Clutch (zakończyli sezon ex aequo na 3 miejscu, ale przegrali tie-breaki i spadli na 6 lokatę) faworyt starcia był tylko jeden — drużyna gwiazd, TSM. Pewna, spokojna i metodyczna gra ekipy „Solo Mid” poskutkowała zwycięstwem na pierwszej mapie. Clutch nie wyglądało na drużynę dużo gorszą, ale nic nie wskazywało na to, że ten wieczór zakończy się niespodzianką.

Druga mapa również zaczęła się bardzo dobrze dla faworytów spotkania. Clutch jednak podjęło wyzwanie. Po 40 minutach nieustającej akcji  „cios za cios” nastąpiło przełamanie. Zdecydowanie wygrany „team fight” na korzyść Clutch Gaming przechylił szalę zwycięstwa na ich korzyść. Mieliśmy remis 1:1.

Jeszcze bez paniki

Porażka na drugiej mapie nie zwiastowała jeszcze tego, co miało się wydarzyć. Bądźmy szczerzy, nawet najlepsze drużyny na świecie czasem przegrywają długie gry. W okolicach 40. minuty jeden błąd może okazać się zgubny i nie sposób się go zawsze ustrzec. Dlatego zaczynając trzecią mapę fani i eksperci byli pewni, że TSM nie wypuści tak łatwo zdobytej we wcześniejszej fazie rozgrywki przewagi i ponownie wyjdzie na prowadzenie w serii.

Zmiana planów

Clutch Gaming miało jednak inne plany na ten wieczór. Przez następne dwie mapy nie dopuścili już drużyny TSM do głosu nawet na moment. CG potrzebowało po 30 min na każde z następnych dwóch zwycięstw. Na wyróżnienie zasługuje Nickolas „Hakuho” Surgent, grający na pozycji supporta w CG. Hakuho przeniósł nas w czasie do 2012 roku swoim genialnym występem na Threshu, przywodzącym na myśl legendarnego koreańskiego supporta Hong’a „MadLife” Min-gi’a. Mimo że Hakuho należą się największe gratulacje to w zasadzie każdy w ekipie Clutch Gaming zagrał na 110%. Ostateczny wynik: TSM 1, Clutch Gaming 3.

TSM odpada po raz pierwszy

Żeby uzmysłowić sobie wagę tego wyniku, trzeba wiedzieć, że NA LCS istnieje od 2013 roku. Przez ostatnie 5 lat rozegrano 10 finałów. TSM wystąpił w każdym z nich. Niezależnie od składu i problemów w trakcie sezonu ekipa Solo Mid zawsze grała o najwyższe cele, zdobywając trofeum 6 razy. Możemy śmiało powiedzieć, że jest to największych niespodzianek w zachodniej  historii League of Legends.

*zdjęcie pochodzi z konta „LoL Esports Photos” na Flickr i jest własnością Riot Games