Counter Strike: GO
26.03.2018 09:52

Virtus.pro oraz Team Kinguin w fazie Play Off ESEA MDL 27!

Zakończyła się faza grupowa ESEA MDL 27. Z trzech naszych zespołów to właśnie Virtus.pro oraz Team Kinguin zobaczymy w fazie Play Off ESEA MD League!

Na samym początku sezonu nic nie zapowiadało tego, że drużyny Virtus.pro oraz Team Kinguin awansują do Play Off’ów zaplecza ESL Pro League. Większe szanse na to miał trzeci polski zespół, czyli PRIDE. Najwyżej swoje zmagania zakończyli zawodnicy Team Kinguin. Popularny „Pingiwny” sezon rozpoczęli w starym składzie, jeszcze z foxem oraz MUTiRiS, rozgrywając dwa spotkania. Po słabych wynikach oraz roszadach w Virtusach zawiązał się całkiem nowym skład, który bardzo dobrze poradził sobie w fazie grupowej i im dalej, tym radzili sobie coraz lepiej notując serię 7. wygranych z rzędu!. Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka zakończyli fazę grupową na 2. miejscu z bilansem 11 zwycięstw i 5 porażek. Tak jak wcześniej wspominałem, w fazie Play Off zobaczymy jeszcze jeden polski zespół, czyli Virtus.pro. Najlepszej polskiej formacji nie wiodło się za dobrze, jednak dzięki bardzo dobrej końcówce, rzutem na taśmę kontynuują walkę o powrót do ESL Pro League. Z bilansem 10 zwycięstw i 6 porażek zajęli 5. miejsce. W całkiem odmiennych humorach jest natomiast zespół PRIDE, który najwięcej stracił na zawirowaniach w składach na polskiej scenie CS:GO. Po bardzo dobrym początku nowy skład nie do końca poradził sobie z rywalami i zabrakło im do awansu jednego zwycięstwa. Sezon zasadniczy zakończyli na 12. miejscu, notując 9 zwycięstw i 7 porażek.

Poznaliśmy również pary ćwierćfinałowe, które wyglądają następująco:

  • Windigo Gaming – Singularity Esports
  • Asterion –  Virtus.pro
  • Team Kinguin – EnVyUs Academy
  • BIG – Team Spirit

Przypomnijmy, bezpośredni awans do kolejnego sezonu ESL Pro League wywalczy zwycięzca 27. sezonu ESEA MD League. Drużyny z miejsc 2. i 3. zagrają w barażach z 12. i 13. zespołem bieżącego sezonu ESL Pro League (obecnie miejsca te zajmują AGO Esports oraz Team LDLC.com).