Pary półfinałowe w EU LCS
League of Legends
25.03.2018 15:01

Ćwierćfinały zakończone! Znamy pary półfinałowe w EU LCS

W ten weekend po raz ostatni w tym splicie odwiedziliśmy studio w Berlinie. O bilety do Kopenhagi w piątek rywalizowali Splyce i Roccat, a w sobotę Vitality i H2k.

Splyce vs Roccat

W piątkowym pojedynku wydarzenia potoczyły się zgodnie z przewidywaniami. Splyce zakończyło mecz bardzo szybko, wygrywając 3 mapy z rzędu, potrzebując na każdą około 30 minut. Zawodnicy Roccat dłuższymi fragmentami nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki. Najbardziej obiecująco wyglądała pierwsza mapa. Niespodzianki jednak nie było, głównie dzięki wyśmienitej grze Yasina „Nisqy” Dinçer’a. Nisqy w trakcie tej serii zginął tylko raz, notując przy tym 22 zabójstwa i 12 asyst. To już koniec przygody dla Roccat, natomiast Splyce przygotowują się do starcia półfinałowego z G2.

Vitality vs H2k

Ciekawej było w sobotnim pojedynku ćwierćfinałowym. Po dwóch mapach wynik był 1:1. Gra pierwsza pokazała siłę Vitality, natomiast drugie starcie przypomniało wszystkim, dlaczego nie wolno skreślać H2k. Następne 2 mapy również nie zbliżyły nas poznania zwycięzcy tego pojedynku. Czekało nas ostatnie decydujące starcie. Pierwsze 20 minut decydującej rozgrywki ciągle nie przynosiły rozwiązania. Wtedy jednak nastąpiło ostateczne przełamanie. Baron dla Vitality. H2k byli w zbyt dużym dołku, by się z niego wygrzebać. Ostateczny triumf i miejsce w półfinałach należą do Vitality.

Półfinały

Wyniki te oznaczają, że pary półfinałowe w EU LCS to Splyce vs G2 (piątek 30 marca o godz. 18) oraz Vitality vs Fnatic (sobota 31 marca o godz. 17).

*zdjęcie pochodzi z konta „LoL Esports Photos” na Flickr i jest własnością Riot Games