League of Legends
23.03.2018 14:15

Ćwierćfinał EU LCS: Vitality vs H2k

Faza grupowa EU LCS zakończona. Czas na pojedynki ćwierćfinałowe! W sobotę, 24.03, o 17:00 mecz Vitality vs H2k.

Vitality: mocny start, słaby finisz

Vitality sezon rozpoczęli fantastycznie. Przez 4 pierwsze kolejki ogrywali w zasadzie każdego i komfortowo zasiadali na pierwszym miejscu z wynikiem 7:1. Jednak w 5. tygodniu dopadła ich wyraźna zadyszka. Porażki z G2 i ich ćwierćfinałowym rywalem H2k przyszły niespodziewanie. Vitality już do końca sezonu nie potrafili odnaleźć formy z początku sezonu, przegrywając, przynajmniej jeden mecz w każdej kolejce. Poskutkowało to spadkiem z pierwszego na czwarte miejsce. Dla organizacji jest to jednak sukces, ponieważ przez 2 lata, w których brali udział w EU LCS doszli do fazy play-off tylko raz, przegrywając dość wyraźnie w ćwierćfinale z Fnatic 1:3 wiosną 2016 roku.

H2k: Od zera do bohatera

Mimo fatalnego startu H2k podnieśli się z kolan i zakończyli sezon na wysokim C. Zmiany w składzie okazały się strzałem w dziesiątkę. W decydującej, ostatniej, kolejce wygrali oba swoje spotkania i awansowali z 9 na 5 miejsce. Organizacja będzie chciała zmazać plamę z poprzedniego sezonu i ponownie zająć miejsce w pierwszej czwórce.

Więcej o H2k możesz przeczytać tutaj.

Lustrzane odbicie

Sezon obu ekip wyglądał zupełnie jak w lustrze. Kiedy Vitality dominowali wszystkich swoich oponentów, H2k rozdawało punkty na prawo i lewo. Przełamanie obu drużyn również nastąpiło w tej samej, piątej, kolejce. Vitality poniosło 2 porażki a H2k odniosło 2 zwycięstwa. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że obie ekipy grały wtedy ze sobą.

Polski wątek

Pojedynek Vitality vs H2k to nie tylko starcie kompletnych przeciwności. W sobotę zobaczymy również bezpośredni pojedynek dwóch Polskich zawodników. Po stronie H2k stanie Marcin „Selfie” Wolski, a Vitality reprezentował będzie Jakub „Jactroll” Skurzyński. Obaj panowie nie grają na tych samych pozycjach, więc ciężko ich ze sobą zestawić. Natomiast pewne jest, że obu zależało będzie, by wyjść zwycięsko z tej rywalizacji.

Vitality vs H2k: kto wygra?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, pojedynek wygląda na bardzo wyrównany. Obie drużyny znalazły się w ćwierćfinale, ponieważ pokazały, że potrafią grać na najwyższym poziomie. Minimalnie większe szanse na zwycięstwo przyznam ekipie H2k. Uważam, że ich forma stale rośnie i nie łamią się pod presją. Ekipa Vitality natomiast nie rozwinęła się w trakcie rozgrywek. Grają bardzo schematycznie, w czym zorientowały się inne drużyny. Jednak pomimo tego same umiejętności indywidualne pozwalają Vitality wygrywać mecze. Zdziwię się, jeśli mecz zakończy się przed piątą mapą.