League of Legends
22.03.2018 14:15

Ćwierćfinał EU LCS: Splyce vs Roccat

Po dziewięciu tygodniach fazy grupowej wreszcie nadszedł czas na ćwierćfinały! Już jutro, w piątek 23.03, o 18:00 konfrontacja Splyce vs Roccat.

Splyce: stabilna forma

Splyce to jedna z najrówniej grających drużyn w lidze. Przez pierwsze 6 tygodni rozgrywek kończyli kolejkę z wynikiem 1:1. Nie mnie oceniać czy to dobry, czy zły wynik. Wiem tylko, że pozwoliło to zajmować spokojnie 4 miejsce na półmetku rozgrywek. Przełomowe okazały się tygodnie 7 i 8, w których trakcie „żółte węże” wygrały wszystkie swoje spotkania i awansowały na 2. miejsce w lidze, gwarantując sobie przy okazji pewne miejsce w fazie play-off. Rozmawiając o Splyce trzeba mieć na uwadze słabszą ostatnią kolejkę. Powrót do wyniku 1:1 na koniec weekendu oznaczał konieczność rozegrania tiebreaker’a  z G2 o drugie miejsce i bezpośredni awans do półfinału. Jak łatwo się domyślić, ponieważ Splyce zagra w ćwierćfinale mecz z G2 zakończył się porażką. Był to pierwszy raz w sezonie gdy „żółte węże” zakończyły kolejkę z negatywnym bilansem spotkań.

Roccat: Sezon bez historii

Roccat to drużyna, która jest w lidze od 2014 roku. Wtedy też odniosła największy sukces, jakim było 3 miejsce na koniec splitu Wiosna 2014. Od tamtej pory Roccat okupuje dolne rejony tabeli, okazjonalnie zajmując miejsca 5/6. Podobnie jest i tym razem. Formą przypominają trochę Splyce ze względu na bardzo dużą ilość remisów (6). Po drodze przydarzyły się jednak wpadki (tydzień 3 i 6) stąd dopiero 6 miejsce na koniec fazy grupowej.

Splyce vs Roccat: Faworyt jest jeden

Mając to na uwadze, możemy śmiało stwierdzić, że faworyt tego pojedynku jest tylko jeden. Splyce pokazało zwyżkę formy pod koniec sezonu, wygrywając większość spotkań. Co więcej, poprzednie spotkanie między drużynami (7 kolejka) zakończyło się zwycięstwem „żółtych węży”. Porównują również zawodników, na poszczególnych pozycjach, widzimy przewagę klasy i doświadczenia po stronie Splyce. Nie chcę kategorycznie skreślać drużyny Roccat jednak ich zwycięstwo byłoby dużą niespodzianką.