05.03.2018 00:22

IEM Katowice 2018: Fnatic pokonuje FaZe Clan w finale IEM Katowice 2018 !

Fnatic pokonuje FaZe Clan w finale Intel Extreme Masters Katowice 2018 !

Pierwsza mapa wielkiego finału Intel Extreme Masters to Cache, którą wybrał zespół FaZe Clan. Ten mecz, a raczej ta mapa była bardzo jednostronna. Drużyna Karrigana pokonała Fnatic wynikiem aż 16:5. Krimz i spółka rozpoczęli pierwszą połowę po stronie broniącej, po której wygrali tylko cztery rundy, 11:4.

Po zmianie stron, nic się nie zmieniło w grze zespołu ze Szwecji. Doskonałą forma zawodników FaZe Clan potwierdził wynik, 16:5.

Rewelacyjny mecz na mapie Inferno

Na drugiej mapie, którą wybrał zespół Fnatic, a rozpoczął po stronie atakującej, ale początek bardzo słaby dla Szwedów, którzy zdobyli tylko jedną rundę, przy sześciu FaZe. Drużyna prowadzona przez Karrigana w pierwszej części meczu zdominowała swojego przeciwnika, wygrywali każdą rundę, nie dawali rywalom żadnych szans. Dopiero pod koniec połowy, zespół atakujący ruszył do odrabiania strat i powrócili do spotkania, 6:9. Runda pistoletowa w drugiej połowie dla drużyny atakującej – FaZe Clan, tym samym NiKo i jego koledzy podwyższyli swój wynik. Chociaż po chwili odpowiedzieli podopieczni Jumpy’ego, którzy wygrali drugą rundę po pistoletowej i ruszyli do comebacku. W dalszej części meczu, powiększanie wyniku przez zawodników trenera Robbana. W pewnym momencie, sytuacja w meczu diametralnie się zmieniła. Fnatic powróciło do meczu i formacja szwedzka miała punkt meczowy. Kto by się spodziewał takiej, emocjonującej końcówki mapy Inferno? Już na drugiej mapie mieliśmy dogrywkę, która była bardzo wyrównana, ale ostatecznie lepsi okazali się Szwedzi, 22:20.

Overpass dla Fnatic

Trzecią mapą pojedynku była mapa Overpass, na której Fnatic rozpoczęli po stronie broniącej i to Szwedzi wygrali rundę pistoletową. Wygranie tej rundy pozwoliło Szwedom na zakup lepszego ekwipunku co wpłynęło pozytywnie na ich dalsze losy meczu, bowiem wygrywali rundę za rundą, ale w końcu spotkanie się zmieniło bo to FaZe Clan zaczął wracać do meczu i z niekorzystnego wyniku dla nich, 5:0, zrobiło się 6:6. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem, 8:7 dla drużyny broniącej – Fnatic.

Druga pistoletówka zdobyli zawodnicy ze Szwecji, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie, 9:7 by po chwili wyjść na jeszcze większe prowadzenie, 12:7. FaZe nie wygrali żadnej rundy po stronie broniącej. Końcówka meczu dla Fnatic, którzy ostatecznie wygrali mecz 16:7.

FaZe Clan wygrywa na Mirage

Czwarta mapa to Mirage, gdzie FaZe Clan zaczęli po stronie atakującej i wygrali rundę pistoletową i poszli za ciosem, wygrywając kolejne dwie, 3:0. Na początku tej mapy formacja ze Szwecji nie grała dobrze. Z każdą kolejną rundą to Karrigan i jego koledzy podwyższali swój wynik, 7:1. Pierwsza połowa zakończyła się z korzystnym wynikiem dla FaZe, 11:4.

Druga runda pistoletowa ponownie wygrana przez podopiecznych Robbana, więc ten wynik był już bardzo wysoki, 4:12. Szwedzi powrócili do meczu, zdobywając siedem rund, ale końcówka należała do FaZe, którzy to wygrali mapę, 16:11.

Ostatnia i decydują mapa Train

Ostatnią mapą, która była rozgrywana w tym finale był Train. Drużyna Karrigana wybrała stronę atakującą, po której wygrali rundę pistoletową, a po chwili odpowiedzieli Szwedzi. Olofmeister i jego koledzy wyszli na prowadzenie. Pomimo dobrego początku meczu ze strony NiKo i zespołu, później to jednak zawodnicy grający po stronie broniącej przejęli inicjatywę w grze i było blisko remisu, ale tak się nie stało, bo ponownie dali o sobie znać podopieczni trenera Robbana. Pierwsza połowa wygrana właśnie przez FaZe, 8:7.

Runda pistoletowa wygrana przez FaZe. A po chwili Fnatic doprowadziło do remisu a następnie wyszło na prowadzenie. Końcówka meczu była bardzo wyrównana i ponownie remis, 14:14, a po chwili FaZe Clan wyszli na prowadzenie, 15:14 i punkt meczowy, a jednak remis, 15:15 i dogrywka, w której lepsi okazali się być gracze Fnatic.