03.03.2018 20:50

IEM Katowice 2018: Fnatic pokonuje Team Liquid i zagra w finale

Fnatic pokonuje Team Liquid w drugim meczu półfinałowym

Drugim mecz półfinałowy rozpoczął się na mapie Inferno, którą wybrali zawodnicy zespołu Liquid. Fnatic wybrali stronę atakującą i wygrali rundę pistoletową, ale po chwili odpowiedzieli zawodnicy z zespołu Liquid i w pierwszej części meczu to oni dominowali, wygrywając rundę za rundą.
Szwedzi powracali do meczu, dopiero kiedy na tablicy wyników po stronie Team Liquid było 8 punktów.

Drużyna Jespera „JW” Wecksella rozpoczęła powrót do meczu i wygrali 6 rund, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem, 9:6.

W drugiej połowie, rundę pistoletową wygrała drużyna Twistzza, więc jeszcze bardziej powiększyli swoją przewagę w tym meczu, ale na tym się skończyło, ponieważ Krimz i jego koledzy starali się odwrócić losy meczu i to im się udało, bo na tablicy wyników zrobił się remis, 10:10.

Fnatic zaprezentowało bardzo dobrą grę po zmianie stron i w końcu, wygrali mecz, 16:13.

Mirage zdecydowanie dla Fnatic

Druga mapa, wybrana tym razem przez Fnatic, którzy ten mecz rozpoczęli po stronie broniącej, wygrywając rundę pistoletową, szybko podwyższyli swoje prowadzenie. Drużyna NitrO odpowiedziała wygraną rundą, gdy Szwedzi prowadzili 6:1.

W pierwszej części meczu, całkowita dominacja po stronie szwedzkiej formacji, wygrywali 5:10.

W drugiej połowie, rundę pistoletową wygrali gracze Team Liquid, odpowiedzieli force’m Fnatic, 11:6.

Końcówka meczu zdecydowanie dla Szwedów, którzy w rezultacie wygrali w całym meczu, 16:7.