Artykuły
02.03.2018 11:31

IEM Expo czyli co można zobaczyć w Katowickim Centrum Kongresowym

To już drugi weekend w którym Katowice są miejscem równie ciężkim do przejechania co Warszawa. Jest to spowodowane turniejami Intel Extreme Masters oraz ESL One. Ten drugi mamy już co prawda za sobą ale ludzi stojących w kolejce pod spodkiem dziś jest chyba więcej niż tydzień czy rok temu. Oczywiście turniej w spodku to nie wszystko. Mamy także IEM Expo czyli największe międzynarodowe targi związane z esportem ale też sprzętem komputerowym.

IEM Expo zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to spowodowane licznymi atrakcjami, możliwością wygrania gadżetów i sprzętu. Nie można oczywiście zapomnieć o możliwości zobaczenia swoich ulubionych YouTuberów, którzy nierzadko prowadzą stanowiska firm komputerowych. Także w tym roku nie zabraknie ogromnej ilości stoisk, wystawców oraz stanowisk komputerowych na których można będzie zagrać w najpopularniejsze tytuły. IEM Expo ewoluuje z roku na rok. Tym razem możemy spotkać wiele piętrowych stoisk z sekcją do relaksu. Wystawcy prześcigają się w pomysłach aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej osób które być może kupią coś w ich sklepach które towarzyszą stoiskom.

IEM Expo to także mniejsze turnieje rozgrywane na dwóch scenach. Jednym z nich jest turniej gry Heroes of the Storm – „HGC 2018 Western Clash” z pulą nagród 100 000 dolarów. Udział w turnieju bierze 8 zespołów a mecze rozgrywane będą w formacie dobule elimination. Turniejem rozgrywanym na drugiej scenie będzie Puchar Polski Cybersport ale o nim pojawi się dodatkowy tekst.

Intel Extreme Masters oraz IEM Expo dopiero się zaczyna, przed nami weekend pełen emocji. My już nie możemy się doczekać emocji z nim związanych. Czekajcie na nasze kolejne relacje.