StarCraft 2
02.03.2018 10:03

Polacy rozpoczynają walkę w fazie grupowej IEM Katowice 2018!

W dniu dzisiejszym Polacy rozpoczynają walkę w fazie grupowej IEM Katowice 2018 w StarCrafcie II. W tej fazie turnieju zobaczymy dwójkę naszych rodaków: Artura „Nerchio” Blocha oraz Mikołaja „Elazera” Ogonowskiego.

Polacy swoje spotkania rozgrywają w grupie C (Nerchio) oraz D (Elazer). W dniu wczorajszym swoje spotkania zakończyły grupy A oraz B, o czym pisaliśmy w naszym artykule pod tym linkiem. Kwalifikację do Katowickiego turnieju jako pierwszy wywalczył Nerchio, który 22 stycznia w finale drabinki przegranych pokonał holenderskiego gracza Harstem. Tutaj trzeba wspomnieć, że w 3 rundy tej drabinki mieliśmy polski pojedynek. Wcześniej wspomniany Nerchio pokonał Elazera 2:1. Rok temu Nerchio w Katowicach zameldował się w 1/8 finału, wtedy też uległ Statsowi 3:0.

Mimo niepowodzenia w europejskich kwalifikacjach Elazer podjął walkę w części amerykańskiej. Tym razem Polak nie dał zepchnąć się do drabinki przegranych, a w decydującym o awansie spotkania pokonał Statsa, który jest jednym z topowych zawodników StarCrafta II.

Artur „Nerchio” Bloch swoje spotkania rozpocznie o godzinie 12:00. Pierwszym jego przeciwnikiem w systemie BO3 będzie pochodzący ze Stanów Zjednoczonych Neeb. O 14:00 zmierzy się z korańczykiem Zestem, a godzinę później z Impactem. Po 15 minutowej przerwie (start kolejnego spotkania jest zaplanowany na 15:15) Polak rozegra spotkanie z Rogue, a na sam koniec zmierzy się z jednym swoim europejskim rywalem Serralem.

Mikołaj „Elazer” Ogonowski rozpocznie rywalizację po zakończeniu rozgrywek w grupie C, czyli o godzinie 17:30. Jego rywalami będą kolejno: niemiecki reprezentant HeRoMaRinE (17:30) oraz grupa koreańskich zawodników, czyli Trap (18:30), sOs (19:30), Ryung (20:45) oraz Classic (21:45).

Transmisje będą odbywały się na kanałach ESL StarCrafta, a wszystkie mecze naszych reprezentantów będzie można oglądnąć pod linkiem: ESL SC2 Twitch.