28.02.2018 14:06

IEM Katowice 2018: Virtus.pro przegrywa z Heroic i odpada z turnieju !

Virtus.pro w meczu z nożem na gardle podejmowało duńską formację Heroic, ale niestety, nie udało im się ich pokonać i tym samym nie zobaczymy już Polaków w dalszej grze w Katowicach.

Mecz o wszystko, rozpoczął się na mapie de_Train, którą wybrał zespół Heroic. Pierwsza część spotkania, a w zasadzie jej początek koszmarny dla Polaków, przegrali rundę pistoletową, a następnie przegrywali każdą, kolejną rundę. W pewnej chwili, Duńczycy osiągnęli prowadzenie 9:0. Jednak Polacy odpowiedzieli pierwszą wygraną rundą, a po chwili wygrali drugą. Pierwsza połowa wygrana przez graczy Heroic, 10:5. Po zmianie stron, zespół prowadzony przez Snappi’ego wygrał drugą w tym meczu, rundę pistoletową, a więc Duńczycy powiększali swoją przewagę, chociaż był moment, kiedy to Virtus.pro zdobył trzy rundy. Końcówka meczu zdecydowanie dla duńskiej formacji, którzy wygrali 16:8.

Virtus.pro vs. Heroic 8:16 – Train

Cobblestone to druga mapa, na której zmierzyły się obie ekipy. Niestety, runda pistoletowa wpadła na konto Heroic, a później kolejne. Virtus.pro odpowiedziało. Polski zespół również nie miał ekonomii, aby grać z lepszym ekwipunkiem, natomiast Duńczycy powiększali swoje prowadzenie i dominację na drugiej mapie. Pierwsza połowa zakończyła się 11:4 dla gości z Danii. Druga część to ponowna przegrana Virtus.pro w rundzie pistoletowej, co jeszcze bardziej pokazywało siłę i motywację do zwycięstwa dla Heroic. I tak też się stało, Virtus.pro przegrało na drugiej mapie, 16:6.

Virtus.pro vs. Heroic 6:16 – Cobblestone