Artykuły
21.02.2018 19:00

Tabasko, sawik i innowacyjna liga akademicka. Druga edycja OKSE coraz bliżej

Do rozpoczęcia drugiej edycji Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych (#OKSE) został już tylko tydzień. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w Katowicach, a do grona ujawnionych prelegentów dołączyło kilka znanych postaci z polskiego środowiska esportowego. Organizatorzy zapowiadają także ogłoszenie autorskiej ligi akademickiej zintegrowanej z rozgrywkami europejskimi. Odwiedzających OKSE czeka również wernisaż fotografii esportowej oraz występy śląskich artystów.

Po ujawnieniu pierwszych, głównie zagranicznych prelegentów tegorocznego OKSE, Esports Association zapowiedziało także obecność ekspertów z polskiego środowiska League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive. Na tę chwilę potwierdzono, że w wydarzeniu wezmą udział m.in. Wojciech “Tabasko” Kruza, Michał “Avahir” Kudliński oraz Maciej “sawik” Sawicki, którzy wystąpią w panelach dyskusyjnych zaplanowanych na 1 marca.

Co więcej, katowickie Esports Association zapowiedziało, że podczas Kongresu ogłosi swój nowy flagowy projekt. Będzie to ogólnopolska liga akademicka, której pierwszy sezon opierać się będzie na rozgrywkach w League of Legends. Organizatorzy zdradzili, że oficjalnym patronem rozgrywek będzie platforma Twitch (w ramach programu Twitch Student), a sama liga stanowić będzie integralną część europejskich rozgrywek University Esports Masters.

“Po wielu miesiącach przygotowań miło mi ogłosić, że drugiego dnia OKSE ujawnimy szczegóły dotyczące projektu Edu Esports League. Z tej okazji w Kongresie udział wezmą reprezentanci pozostałych krajów spod szyldu Univeristy Esports Masters, a także pomysłodawca innowacyjnego programu Twitch Student, Mark “Garvey” Candella. Wiedząc, co mamy do zaoferowania, aż sam żałuję, że nie jestem już studentem!” – mówi Łukasz Trybuś, prezes katowickiego Esports Association.

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi będzie impreza “Katowice – city of culture, city of innovation”. To pierwsza tego typu inicjatywa na świecie, podczas której doświadczyć będzie można wernisażu oraz koncertów śląskich artystów. Zdjęcia autorstwa Pawła Bastrzyka będzie można oglądać w katowickim Królestwie przez cały czas trwania Intel Extreme Masters (od 24 lutego do 4 marca). Wernisaż artysty odbędzie się 1 marca i będzie połączony z występami śląskich muzyków sceny pop/elektro. Zagrają między innymi Natalia Ptak, Paweł Janeda oraz Szymon Padoł.

Drugi Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca w Galerii Rondo Sztuki oraz restauracji Królestwo w Katowicach. Tegoroczne OKSE będzie okazją do zdobycia wiedzy od ponad 20 specjalistów esportowych z 8 krajów świata. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczne jest zarejestrowanie się przez formularz dostępny na kongresesportowy.pl. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku organizatora.