Counter Strike: GO
21.02.2018 11:33

Team Kinguin i AGO Esports zagrają w Superpucharze ESL Mistrzostw Polski na rzecz WOŚP na głównej scenie IEM Katowice 2018

Już 3 marca, o godzinie 11:00, czołowe polskie drużyny CS:GO – Team Kinguin i AGO Esports zagrają w Superpucharze ESL Mistrzostw Polski. Spotkanie to odbędzie się na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do której trafi 20 000 złotych. Widowisko, które odbędzie się na scenie głównej Spodka, będzie można obejrzeć zarówno na miejscu, jak i podczas transmisji online.

Zwycięzcy i zdobywcy drugiego miejsca w 15. sezonie ESL Mistrzostw Polski tym razem zmierzą się w mniej napiętej atmosferze. Cel meczu to pomoc potrzebującym, a nie rywalizacja o puchary. Kibicujący w Spodku, jak i przed monitorami mogą spodziewać się świetnej zabawy. Transmisja online prowadzona będzie w języku polskim.

Spotkanie rozegrane zostanie w systemie best of three (BO3), co oznacza, że na widzów czekają emocje na przynajmniej dwóch mapach.  Z powodu nieobecności graczy z Portugalii, Team Kinguin zagra w zmodyfikowanym składzie. W meczu zaprezentuje się dwóch podstawowych graczy: Karol „rallen” Rodowicz i Mikołaj „mouz” Karolewski, a także zawodnicy, którzy reprezentowali już TK: Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, Kacper „Kap3r” Słoma i Paweł „innocent” Mocek.

Po drugiej stronie sceny usiądą przedstawiciele AGO Esports: Dominik „GruBy” Świderski, Damian „Furlan” Kisłowski, Tomasz „phr” Wójcik, Mateusz „TOAO” Zawistowski oraz Michał „snatchie” Rudzki. Dokładnie w takim składzie zespół ten zdobył drugie miejsce w ostatnim sezonie ESL Mistrzostw Polski, a następnie zagrał w Mountain Dew League,  gdzie wykorzystał swoją szansę i awansował do ESL Pro League, najbardziej prestiżowej ligi CS:GO na świecie.

Transmisja online będzie dostępna na kanale esl_csgo_pl, na Twitchu.