19.02.2018 11:15

StarLadder i-League StarSeries Season 4: Virtus.pro przegrywa z Team Liquid

Virtus.pro nie dało rady pokonać amerykańskiego zespołu Team Liquid. Przegrali w dwóch mapach 2:0, a ich bilans meczowy to 1-2. Jeśli jutro przegrają to pożegnają się z dalszą grą w tym turnieju

W swoim trzecim spotkaniu meczowym, Virtus.pro podejmowało amerykański zespół Team Liquid. Pierwsza mapa, Inferno, gdzie Polacy zaczęli po stronie atakującej, ale niestety runda pistoletowa wpadła na konto Amerykanów. Zawodnicy grający po stronie broniącej wygrali dwie kolejne rundy, a po chwili odpowiedzieli Virtusi. Polski zespół z niekorzystnego wyniku, 0:3, powrócili do walki i doprowadzili do remisu, 3:3 a chwilę później Polacy wyszli na prowadzenie. Jednak nie na długo, bo ponownie Amerykanie zremisowali , 5:5 i wyszli na prowadzenie. Pierwsza połowa wygrana przez Team Liquid, 9:6. Druga część meczu, na pierwszej mapie to wygrana runda przez Amerykanów, 10:6. Mecz na pierwszej mapie oddalał się Polakom, a drużyna Jonathana „EliGE” Jablonowskiego powiększała swoje prowadzenie do pięciu rund, 6:11, a po chwili 6:12. Końcówka spotkania na pierwszej mapie zdecydowanie dla Amerykanów, którzy okazali się lepszą drużyną i wygrali mapę, 16:7.

Virtus.pro vs. Team Liquid 7:16 – Inferno

Mapa Mirage, Virtus.pro po stronie broniącej przegrywa pierwszą rundę pistoletową, chociaż wygrywają drugą, 1:1. Początek drugiej mapy bardzo dobry dla Polaków, którzy po wygraniu rundy na 2:1, wyszli na jeszcze większe prowadzenie, 5:1. Po chwili, Amerykanie odpowiedzieli wygraną rundą, 5:2. Zawodnicy Team Liquid powracali do tego meczu, jednak zespół Filipa „Neo” Kubskiego ponownie powiększał swoje prowadzenie, 8:4. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla Virtus.pro. Po zmianie stron, Amerykanie wygrali rundę pistoletową, 9:7. Po chwili był remis, 9:9. Team Liquid objęło prowadzenie w tym spotkaniu po tym, jak Virtusi zagrali rundę „eco”. Zespół prowadzony przez Nicholasa „Nitr0” Cannella powiększał swoje prowadzenie, 13:10. Końcówka meczu dla drużyny Liquid, którzy wygrywają drugą mapę 16:10.

Virtus.pro – Team Liquid 10:16 – Mirage