17.02.2018 21:29

StarLadder i-League StarSeries Season 4: Virtus.pro przegrywa w meczu z Mousesports

Pierwszy turniej w zmienionym składzie i pierwszy mecz, który nie potoczył się dobrze dla Virtus.pro. Bardzo udany debiut Michała „Michu” Müller.

Mecz na mapie Cobblestone, polski zespół rozpoczął po stronie atakującej, ale przegrał rundę pistoletową, chociaż nie do końca było się smucić ponieważ po chwili na rundzie „force” drużyna z Polski odpowiedziała. Virtus.pro wyszło na prowadzenie, jednak nie utrzymali go tak długo. Pierwsza połowa zakończyła się 8:7 dla zawodników Mousesports. Druga runda pistoletowa ponownie wpadła na konto Chrisa „ChrisJ” de Jonga i jego kolegów. Do końca podstawowego czasu, mecz był bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie chciała odpuścić. W dogrywce to Virtusi byli lepsi, ale zakończyli spotkanie dopiero w drugiej części dogrywki.

Na mapie Inferno, przegrana runda pistoletowa przyczyniła się do powiększenia wyniku przez Mousesports, który odskoczyli Polakom na pięć rund. Co prawda, drużyna Jarosława „Pasha” Jarząbkowskiego doprowadziła do remisu, ale ostatecznie przegrali pierwszą połowię 9:6. Po zmianie stron, nic się nie zmieniło, zawodnicy „Sportowych Myszy” nie dali szans Virtusom i ostatecznie wygrali mecz na drugiej mapie, 16:7.

Mirage, decydująca mapa spotkania, na której Virtus.pro zaczęło po stronie broniącej, wygrywając rundę pistoletową, co było bardzo dobre bo po chwili wyszli na 3 rundy prowadzenia, ale już na pierwszym fullu, Mousesports odpowiedziało, zbliżając się z wynikiem do Virtusów. Po chwili, ponownie zespół Snaxa wyszedł na prowadzenie, 5:2. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem niekorzystnym dla Virtus.pro. Druga połowa zdecydowanie lepsza dla zawodników trenera Imbt, którzy wygrywali rundy i ostatecznie zwyciężyli, 16:9.