Counter Strike: GO
15.02.2018 18:41

AGO Esports przegrywa z FaZe Clan w ESL Pro League Season 7

AGO Esports po pokonaniu Team LDLC w lidze ESL Pro League, porażce przeciwko G2 Esports, musiało uznać wyższość zespołu FaZe Clan

Mapa Train była tą pierwszą, na której zagrały zespoły AGO Esports oraz FaZe Clan. Polacy rozpoczęli po stronie atakującej, przegrywając rundę pistoletową, a następnie przegrali kolejną rundę i było 0:2 dla drużyny Karrigana. Dla polskiego zespołu, początek meczu nie był udany, ale w końcu była ta pierwsza runda, 1:5. Po chwili druga runda wpadła na konto drużyny Damiana „Furlana” Kisłowskiego, ale to nadal była ogromna przewaga zawodników grających po stronie broniącej. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 11:4 dla FaZe Clan. Druga runda pistoletowa wygrana przez drużynę Karrigana, 12:4. Po zmianie stron, dopiero pod koniec meczu AGO zaczęło robić powrót do meczu, wygrywając trzy rundy ale jednak zdecydowanie lepszym zespołem okazał się FaZe. Ostateczny wynik to 16:7.

Drugą mapą był Cache, na której AGO Esport ponownie rozpoczęło po stronie atakującej, jak w przypadku mapy Train. Drużyna atakująca wygrała rundę pistoletową. Zdecydowanie lepiej zagrali Polacy w początkowej fazie meczu, którzy już na początku, wygrali dwie rundy, 2:0. Po trzech wygranych rundach, do meczu powracać zaczęli zawodnicy FaZe Clan, którzy z wyniku 2:0, zrobili wynik 3:2, więc było o krok od remis i tak też się stało, 3:3. A po chwili to właśnie drużyna NiKo wyszła na jedną rundę prowadzenia, 4:3. Kiedy Polacy wygrali rundę i doprowadzili do remisu na 4:4, nagle wyszli na prowadzenie i ich gra zupełnie inaczej wyglądała, gdyż wygrywali kolejne rundy i nagle było 7:4 dla Polaków. Sytuacja zmieniła się i to przeciwnicy polskiego zespołu ponownie grali bardzo dobrze. Pierwsza połowa wpadła na korzyść AGO Esports 8:7. Druga runda pistoletowa również dla AGO, dzięki temu wyszli na jedną rundę prowadzenia, a po chwili dołożyli kolejne dwie rundy, 10:7. Na tych 10 się zakończyło. Ponowne prowadzenie FaZe i ten wynik już nie był taki dobry, 10:12. Końcówka spotkania dla drużyny prowadzonej przez Finna „Karrigana” Andersena, którzy pokonali AGO Esports wynikiem 16:11.