Wydarzenia
14.02.2018 18:01

W Katowicach odbędzie się drugi Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych (OKSE)

Esports Association, najprężniej działające stowarzyszenie esportowe w Polsce, zapowiedziało drugą edycję Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych (#OKSE). Wydarzenie odbędzie się w dniach 28 lutego – 1 marca w Katowicach. Motywem przewodnim tegorocznego OKSE jest promocja esportu jako gospodarki opartej na wiedzy, a udział w imprezie potwierdziło już ponad 20 prelegentów z 8 krajów świata.

“Po bardzo udanej pierwszej edycji Kongresu postanowiliśmy jeszcze wyżej zawiesić sobie poprzeczkę. W tym roku, ze względu na dużą liczbę ciekawych tematów do poruszenia, OKSE będzie wydarzeniem dwudniowym. Nasi goście będą mogli posłuchać m.in. o kierunkach rozwoju edukacji esportowej, wynikach badań dot. wpływu gier na ludzki umysł czy też perspektywach esportu w kontekście sportowym. Wszystko to dzięki zaproszonym specjalistom z Polski, USA i wielu krajów Europy.” – mówi Łukasz Trybuś, prezes katowickiego Esports Association. 

OKSE

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Katowice. Pierwszy dzień drugiej edycji OKSE odbędzie się w środę 28 lutego w katowickiej Galerii Rondo Sztuki. Wybijającym się punktem harmonogramu są prelekcje z udziałem klas esportowych z Bergen (Norwegia), Örebro (Szwecja) i Bielska-Białej. Goście będą mieli również okazję posłuchać paneli dyskusyjnych z udziałem wykładowców z Uniwersytetu Śląskiego, dziennikarzy radiowych oraz specjalistów ds. marketingu. Zwieńczeniem pierwszego dnia Kongresu będą międzynarodowe mecze pokazowe w CS:GO.

OKSE

Panele i prelekcje zaplanowane na 1 marca odbędą się piętro wyżej w restauracji Królestwo. Drugi dzień tegorocznego Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych rozpocznie dr Tom Brock z University of Manchester prezentacją “Kraft esportowy”. Organizatorzy zapowiadają, że w czwartkowych panelach dyskusyjnych wezmą udział także m.in. prelegenci z Francji, Irlandii i Hiszpanii. Grono ekspertów z branży esportowej – podobnie jak podczas pierwszej edycji Kongresu – zasili również Chester King, założyciel British eSports Association oraz prezes eGames Group.

OKSE

Esports Association jest najprężniej działającym stowarzyszeniem sportów elektronicznych w Polsce. Inicjatorzy OKSE przez niemal półtora roku swojej działalności zrealizowali wiele projektów edukacyjnych skierowanych do amatorskiej i uczniowsko-studenckiej części środowiska esportowego. Najświeższym przykładem ich działań jest druga edycja szkolno-akademickiego turnieju EduEsportCup, który w ramach strefy Esport Point był najchętniej odwiedzanym wydarzeniem Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017.

OKSE

Więcej informacji na temat tegorocznego Ogólnopolskiego Kongresu Sportów Elektronicznych zostanie ogłoszonych wkrótce między innymi na stronie wydarzenia oraz Facebooku organizatorów.

Wydarzenie w tym roku objęliśmy patronatem medialnym.

Źródło: informacja prasowa