Counter Strike: GO
11.02.2018 17:47

AGO Esports nie awansuje na Intel Extreme Masters Katowice 2018

AGO Esports w finale Farmskins Championship przegrał swój mecz przeciwko AVANGAR

Początek pierwszej mapy, Train, na której polscy zawodnicy zaczęli grę po stronie atakującej, nie ułożył się po myśli Damiana „Furlana” Kisłowskiego i jego kolegów. Przegrana runda pistoletowa spowodowała, że Kazachowie powiększyli swoje prowadzenie. Jednak po chwili sytuacja zmieniła się, gdyż Polacy starali się odwrócić losy tego spotkania, wygrywając rundy 4 rundy, natomiast drużyna AVANGAR miała tych rund już 9. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 na korzyść zespołu Alexeya „Qikert” Golubeva. Druga runda pistoletowa przegrana przez Polaków i ten wynik im coraz bardziej uciekał, gdyż było 12:4. Zawodnicy z Kazachstanu powiększyli swoje prowadzenie na 14:4. Moment później Mateusz „TOAO” Zawistowski okazał się być lepszy w sytuacji 1 na 1, 14:5. Zespół AVANGAR na pierwszej mapie zagrał zdecydowanie lepiej i w efekcie wygrali pierwszą mapę, 16:5.

AGO Esports vs. AVANGAR 5:16 – Train

Druga mapa, Overpass, AGO po stronie broniącej wygrali rundę pistoletową oraz kolejną rundę, więc dobry początek dla Polaków. Po lepszym rozpoczęciu meczu AGO, nagle ich przeciwnicy zaczęli powracać do meczu i z wyniku 3:0, było 3:2, a chwilę później Kazachowie doprowadzili do remisu, 3:3. To spowodowało, że polski zespół rozgrywał rundę „eco„, ale okazali się być lepsi i runda „eco” została wygrana. Zawodnicy AGO wyszli na prowadzenie, jednak nie na długo bo AVANGAR zrobiło powrót i było blisko remisu i tak się stało, po chwili na tablicy wyników był remis, 6:6. Koniec pierwszej połowy bardzo wyrównany, ale to jednak Kazachowie wyszli na jedną rundę prowadzenia, 8:7. Runda pistoletowa w drugiej połowie wygrana przez graczy AVANGAR. W drugiej części, mecz nie układa się dobrze dla Polaków, którzy po przegraniu pistoletówki, stracili kolejne pięć rund. Po zmianie stron, zawodnicy AGO Esports wygrali tylko jedną rundę, co było za mało. Mapa Overpass dla Kazachów, 16:8.

AGO Esports vs. AVANGAR 8:16 – Overpass

Bardzo szkoda polskiego zespołu, gdyż mieli szanse dostać się jako druga polska drużyna do Katowic i zagrać w „Spodku” przed swoją publicznością. To się nie stanie w tym roku.