StarCraft 2
07.02.2018 14:10

Scarlett wygrywa IEM PyeongChang; Elazer w TOP4

Ostatni przystanek Intel Extreme Master PyeongChang rozgrywanym tylko w StarCrafta II zakończył się bezproblemowym triumfem kanadyjskiej zawodniczki, Scarlett.

Tuż przed samą Olimpiadą Zimową, do Korei Południowej przyjechało łącznie 18 zawodników, aby walczyć o pule nagród w wysokości 150 000 dolarów. Z każdej części świata przyjechali zawodnicy, co nieco obniżyło poziom turnieju, lecz nie zabrakło na nim światowej czołówki.

Mikołaj „Elazer” Ogonowski był jedynym Polakiem, który rywalizował w tych zmaganiach. W pierwszym spotkaniu zmierzył się z tajwańskim zawodnikiem Nice, który nie postawił żadnego oporu, wygrywając z nim 3:0. W drugim dniu zmierzył się z jednym z dwóch koreańskich zawodników Zestem. To spotkanie było już bardziej wyrównane i zakończyło się 3:1 dla Polaka. W półfinale zmierzył się ze świetnie przygotowaną Scarlett, lecz pomimo bardzo dobrej gry nie udał mu się jej pokonać i przegrał 1:3.

Kanadyjka ten turniej może udać do jak najbardziej udanych, gdyż w ćwierćfinale pokonało Serrala, który jest w czołówce europejskich zergów. Następnie wcześniej wspomnianego Elazera, aby w samym finale pokonała sOs wynikiem 4:1.

Oboje zdobyli odpowiednio 12 500 dolarów za zajęcie TOP4 oraz 50 000 za zwycięstwo.