Counter Strike: GO
03.02.2018 23:13

AGO Esports odpada z walki o Intel Extreme Masters Katowice 2018!

Niestety… W Katowicach nie zobaczymy zespołu AGO Esports. W dniu dzisiejszym przegrali oba swoje spotkania i odpadli w zamkniętych kwalifikacjach. Przypomnijmy w Katowicach zobaczymy inny polski zespołów, czyli Virtus.pro.

Po przegraniu poprzedniego pojedynku przeciwko HellRaisers, polski zespół AGO Gaming spadło do drabinki przegranych i musiało zmierzyć się ze znaną, duńską formacją, North. Pierwszą mapą w tym meczu był Train. AGO rozpoczęło mecz po stronie atakującej i przeszli od razu do pokazania swojej dobrej gry, co się ostatecznie opłaciło, ponieważ North nie dawało rady przeciwstawić się swoim przeciwnikom. W pewnym momencie, to jednak zawodnicy z Danii zaczęli robić powrót do meczu, co okazało się być na plus, gdyż stratę odrobili. Do pierwszej połowy wynik meczu, na korzyść Polaków 9:6. W drugiej połowie, nic się nie zmieniło, Polacy dalej grali swoje i nie pozwolili na zbyt wiele swoim przeciwnikom. Chociaż w pewnej chwili, gra Duńczyków zmieniła się i to oni robili ponowny powrót do meczu, szanse były ale to jednak pierwsza mapa należała do AGO Gaming.

Druga mapa, InfernoAGO w pierwszej połowie grało po stronie broniącej. Już od początku trwania meczu, Polacy mieli problemy z obroną, co wykorzystali Duńczycy i do pierwszej połowy drużyna Mateusza „TOAO” Zawistowskiego przegrywała aż 3:12. W drugiej połowie, gra Polaków była lepsza. Odrobili pięć rund, ale na jakiekolwiek zmiany jeśli chodzi o wynik było za późno i ta mapa należała zdecydowanie dla Markusa „Kjaerbye” Kjaerbye’a i jego kolegów.

Trzecia i decydująca mapa, Overpass, początek wyrównany dla obu zespołów, nie było większej przewagi z obydwu stron, ale do czasu. Nagle drużyna prowadzona przez Mathiasa „MSL” Laurdisena zaczęła grać lepiej, a zawodnicy AGO mieli problem z obroną, co wykorzystali gracze North. Końcówka meczu należała do Duńczyków i to oni wygrali wynikiem 16:10.

Tym samym AGO Gaming nie zobaczymy podczas marcowego turnieju Intel Extreme Masters w Katowicach.

North – AGO Esports 2:1
Train 14:16 (6:9; 8:7)
Inferno 16:8 (12:3; 4:5)
Overpass 16:10 (10:56:5)