Counter Strike: GO
02.02.2018 09:39

AGO Gaming z awansem do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice 2018!

Zakończyły się otwarte kwalifikacje do katowickiego turnieju z cyklu Intel Extreme Masters. W obu rundach startowało wiele polskich organizacji, takich jak AGO Gaming, PRIDE, Izako Boars, czy też Pompa Team. Przez wielkie sito (po 2 miejsca na każdy turniej) do zamniętych kwalifikacji udało się przejść zawodnikom reprezentującym AGO Gaming!

Pierwszy turniej eliminacyjne odbył się niecałe dwa tygodnie temu. Najdalej, bo do ćwierćfinału doszedł zespół Pompa Team, który m.in. po drodze pokonał AGO Gaming (1/8 finału). Na tej samej fazie odpadł polsko-portugalski skład Team Kinguin, którzy to musieli uznać wyższość ALTERNATE aTTaX. Dwa miejsca premiowane awansem do zamkniętych kwalifikacji zgarnęły zespoły Heroic oraz Team Singularity.

1/16 finału
Team Kinguin – Berzerk 22:19 (Mirage)
Pompa Team – needorg 16:7 (Cache)
AGO Gaming – EURONICS Gaming 16:8 (Cache)

1/8 finału
Team Kinguin – ALTERNATE aTTaX 10:16 (Inferno)
AGO GamingPompa Team 14:16 (Cobblestone)

1/4 finału
Pompa Team – ALTERNATE aTTaX 3:16 (Cobblestone)

Wczoraj i przedwczoraj został rozegrany drugi turniej kwalifikacyjny. Tym razem w decydujących spotkaniach mogliśmy zobaczyć dwa polskie zespoły. AGO Gaming oraz PRIDE, dodatkowo bardzo dobrze ułożyła się też drabinka, ponieważ obie polskie organizacje mogły awansować do zamkniętych kwalifikacji. Tym razem w I fazie kwalifikacji do katowickiego turnieju wystartowało dużo więcej znanych organizacji, na czele z 18. zespołem rankingu HLTV czyli Space Soldiers, czy też AVANGAR (27. miejsce) oraz Team Sprout (28. miejsce) w którym występuje Paweł „innocent” MocekPRIDE niestety w 1/8 musiało uznać wyższość Tricked Esport, mimo tego, że prowadzili już 15:13, polegli w dogrywce 19:17. Rundę później odpadł Paweł „innocent” Mocek. Razem ze swoim teamem musieli uznać wyższość Epsilon eSports.

Do finałów kwalifikacji doszło AGO Gaming! Po drodze wygrywając m.in. z mixtape (złożone z zawodników, którzy mieli na FACIT bana) oraz Wololos (w którym grał m.in. mixwell reprezentujący na codzień OpTiC Gaming). W finale spotkali się z uczestnikami ostatniego Majora, czyli Space Soldiers. Polacy pokazali, że nieprzypadkowo mają lepszy bilans z turkami i wygrali to spotkanie 2:1, tym samym awansowali do ostatniej fazy kwalifikacji do katowickiego turnieju! Oprócz polaków z tych eliminacji w zamkniętych kwalifikacjach zobaczymy Epsilon eSports.

1/16 finału
AGO Gaming – AYB Esports 16:4 (Overpass)
PRIDE – Uniquestras 18:8 (Train)
Sprout – XPC Gaming 16:14

1/8 finału
AGO Gaming – mixtape 16:8 (Mirage)
PRIDE – Tricked Esport 17:19 (Overpass)
Sprout – Royal Bandits E-Sports 16:4 (Inferno)

1/4 finału
AGO Gaming – Wololos 16:14 (Mirage)
Sprout – Epsilon eSports 6:16 (Inferno)

1/2 finału (mecz decydujący o kwalifikacji)
AGO Gaming – Space Soldiers 2:1 (Train 16:14, Cobblestone 9:16, Mirage 16:8)

Kwalifikacje zamknięte odbędą się w najbliższy weekend (3-4 luty) drabinką podwójnej eliminacji (nie licząc pierwszej rundy). Pary nie zostały jeszcze rozlosowane. Do Katowic pojadą cztery najlepsze zespoły. W kwalifikacjach zobaczymy takie zespoły jak:

 • BIG (24. miejsce w rankingu HLTV)
 • Team EnVyUs (20. miejsce)
 • Fnatic (6. miejsce)
 • Gambit Esport (11. miejsce)
 • HellRaisers (21. miejsce)
 • mousesports (7. miejsce)
 • Natus Vincere (9. miejsce)
 • North (12. miejsce)
 • Heroic (22. miejsce)
 • Team Singularity (67. miejsce)
 • AGO Gaming (23. miejsce)
 • Epsilon eSports (254. miejsce)