Counter Strike: GO
28.01.2018 15:00

ELEAGUE Major: Boston 2018: Wielki finał przed nami

Wielki finał Majora przed nami. FaZe Clan przeciwko Cloud9

Finn "Karrigan" Andersen

Już dzisiaj o godzinie 20:00 czasu polskiego rozpocznie się wielki finał ELEAGUE Major w Bostonie. Na przeciwko siebie stanie drużyna z Ameryki oraz Europy. We wczorajszym meczu, gospodarze z drużyny Cloud9 aby pokonać swoich rywali z Ameryki Południowej, potrzebowali trzech map. Wyniki na tych mapach nie są wyrównane, ale już trzy mapy mogą stwierdzić, że był to naprawdę ciekawy półfinał. Aby awansować do finału, FaZe Clan musiał najpierw w ćwierćfinale zmierzyć się z Mousesports, z którymi wygrali w systemie BO3 – 2:0, a następnie w półfinale ich przeciwnikiem był zespół Natus Vincere, czyli ten w którym grał Ladislav „Guardian” Kovacs. Drużyna prowadzona przez Finna „Karrigana” Andersena okazała się być lepsza i pokonali swoich rywali z Ukrainy, również w tym samym systemie, 2:0.

Co do drużyny Cloud9, ćwierćfinał zagrali przeciwko francuskiemu zespołowi, G2 Esports który nie dał rady przeciwstawić się drużynie amerykańskiej. „Chmury9” pokonały swoich rywali 2:0. Następnie czekali na swojego oponenta, z którym mieli grać w półfinale. Ich przeciwnikiem był zespół SK Gaming, który pokonał w ćwierćfinale szwedzką formację Fnatic, 2:1. Mecz półfinałowy zapowiadał się naprawdę dobrze i taki był. Brazylijczycy nie byli w stanie pokonać swoich rywali z Cloud9.

Tym samym do wielkiego finału awansowała drużyna z Europy oraz Ameryki.
Jake "Stewie2k" Yip
Transmisja wielkiego finału dostępna będzie tutaj

 

Zapowiada się naprawdę dobry mecz w finale, tym bardziej że nie spodziewałem się takiego przewrotu sytuacji. SK Gaming zostaje pokonane, po dobrym meczu. Po tym co zobaczyłem w meczach ćwierćfinałowych oraz półfinałowych, nie można powiedzieć że FaZe Clan pokona Cloud9 i wygra cały turniej w Bostonie, ale wydaje mi się, że jednak to drużyna Karrigana będzie lepsza. Oczywiście, Cloud9 gra przy swojej publiczności, więc mają dodatkowe wsparcie ze strony swoich kibiców. Mogę się mylić, ale moim zdaniem ten finał będzie długi i zainteresuje kibiców. Kto wygra całego Majora? Zobaczymy, wszystko okaże się po meczu.