Counter Strike: GO
25.01.2018 10:10

Rusza 27. sezon ESEA MD League. W rozgrywkach zobaczymy m.in. Virtus.pro, Team Kinguin oraz PRIDE!

27. sezon ESEA MD League powoli zaczyna się rozkręcać. W tym sezonie o awans do ESL Pro League powalczą cztery organizacje, w których skład wchodzą polscy zawodnicy. Czy uda im się dojść do fazy finałowej i zmierzyć się o upragnione miejsce w najbardziej prestiżowej lidze online?

Na pewno każdy esportowy kibic był zaskoczony, że w poprzednim sezonie do EL Pro League nie awansował nasz najwyżej sklasyfikowany team, czyli Virtus.pro. Mimo wszystko i tak zaznaliśmy radość zwycięstwa, ponieważ całe rozgrywki 26. sezonu wygrał inny polskim team, czyli AGO Gaming, który od 13 lutego rozpocznie rywalizację o awans do lanowych finałów. Oprócz podopiecznych „Kubena”, w lidze zobaczymy również zespół Team Kinguin. Popularne pingwiny, w poprzednim sezonie zajęły 12. miejsce i nie zakwalifikowali się do Play Off’ów. Czy teraz po zmianach w swoim składzie poradzą sobie lepiej? Jedno oczko wyżej 26. sezon zakończyła organizacja PRIDE. W ich szeregach od ostatniego sezonu również można było zobaczyć pewnie zmiany. Oby i w tym przypadku przyniosły one skutek w awansie do Play Off’ów w 27. sezonie ESEA, Ostatnią drużyną, w której występuje tylko jeden Polak jest Team Sprout. Paweł „innocent” Mocek i spółka nie do końca dobrze poradzili sobie w poprzednich rozgrywkach zajmując dopiero 20. lokatę, która jako ostatnia dawała utrzymanie w tej dywizji.

Każdy z zespołów rozegra 16 spotkań w formacie BO1. Najlepsza ósemka awansuje do Play Off’ów, które już będziemy oglądać w formacie BO3. Najlepsza trójka awansuje do siatowych finałów, które w poprzednim sezonie wygrało AGO Gaming. Najlepszy zespół otrzyma bezpośredni awans do ESL Pro League, natomiast 2. i 3. formacja zmierzy się z 12. i 13. zespołem ESL Pro League.

W dniu dzisiejszym, oglądać będziemy mogli 3 z wyżej wymienionych teamów, które rozegrają spotkania z:

  • 16:00 FlipSid3 – Team Kinguin
  • 17:00 Team Sprout – FlipSid3
  • 19:00 FlipSid3 – PRIDE
  • 19:00 Team Sprout – Windigo