Artykuły
22.01.2018 14:05

Wiara Lecha utworzyła sekcję esportową

Adam Nowak został pierwszym członkiem nowo-powstałej sekcji esportowej Wiary Lecha. Zawodnik Drużny Wiary Lecha, który będzie reprezentował niebiesko-białe barwy w wirtualnych rozgrywkach.

Wiara Lecha wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem-Lech Poznań w połowie marca wystartowała z nowym projektem o nazwie e-WL Liga. Jednym z założeń organizowania rozgrywek na wirtualnych boiskach było wytypowanie jednego zawodnika, który będzie reprezentował barwy DWL w turniejach esportowych. Do Wiary Lecha dołączył Adam Nowak grający w drużynie FC Galary. Przygoda z kibolską drużyną w przypadku Nowaka miała rozpocząć się inaczej.

Już wcześniej chciałem dołączyć do piłkarskiej Wiary Lecha, ale przeszkodziła mi w tym poważna kontuzja, którą leczę do tej pory. Jak usłyszałem o starcie rozgrywek WL Ligi w Fifę to nie wahałem się ani chwili. Skrzyknąłem pięć osób i zapisaliśmy się. W pierwszym sezonie zajęliśmy czwarte miejsce, ale otrzymałem propozycję reprezentowania DWL na wirtualnych arenach. Jest to dla mnie zaszczyt – mówi Adam Nowak, pierwszy zawodnik esportowy Wiary Lecha.

Adam Nowak na turniejach będzie występował w koszulce z numerem 22, który symbolizuje rok powstania klubu.

Zawodnik esportowej sekcji Wiary Lecha ma już za sobą pierwszy debiut. W turnieju FIFY  organizowanym przez Polonię Środa Wielkopolska w którym zajął 3. miejsce! Adam jest również znany w szerszym gronie, ponieważ w jego dorobku można znaleźć również m.in. 2. miejsce w turnieju FIFA18 podczas PGA2017 oraz 1. miejsce w e-WL FIFA18 2vs2. Jak sam dodaje, aby rozwijać swoje możliwości trenuje po około 4-5h dziennie. Obecnie gra w XI sezonie Polska Liga Fifa. W poprzednim sezonie tego turnieju „mizerka„, bo pod takim nickiem występuje, zajął 2. miejsce.