22.01.2018 09:00

ELEAGUE Major Boston 2018: Virtus.pro odpada z Majora w Bostonie

Naprawdę bardzo ciężko o tym pisać, co się stało ale Virtus.pro niestety żegna się z Bostonem

Virtus.pro przegrywa z Cloud9 7:16 i tym samym odpadają z ELEAGUE Major Boston 2018, co więcej, stracili status legendy. Bardzo przykra wiadomość dla kibiców tej drużyny.

Już pierwsza runda pistoletowa pokazała, że Cloud9 zamierza „iść po swoje” i tak się stało. Drużyna Jake „Stewie2k” Yip doskonale przeprowadziła akcje i wygrywając pierwszą rundę, pokazali że walczyć będą. Virtusi nie wiedzieli jak przeciwstawić się swoim rywalom, a Amerykanie grali dalej i dominowali przez prawie całą pierwszą połowę. W pewnym momencie, drużyna trenera Jakuba „Kubena” Gurczyńskiego zaczęła wygrywać rundy, ale nic z tego nie wyszło, bowiem zawodnicy „Chmury” wygrywając kolejne rundy, zmuszali swojego rywala z Polski na granie rund eco, a wynik uciekał.
Druga połowa rozpoczęła się od wygrania rundy pistoletowej i były nadzieje na to, że powrót może być, ale nie do końca bowiem ponownie gracze z Ameryki pokazali swoją grę i rundy „szły” na ich konto. Po zmianie stron, Polacy wygrali dwie rundy, co było za mało na amerykańską formację. Do końca meczu nic się nie zmieniło, Virtus.pro przegrało swoje spotkanie i pożegnali się z turniejem w Bostonie.

Virtus.Pro vs. Cloud9 7:16 – Mirage