Sprzęt
11.01.2018 21:04

Recenzja: Słuchawki Logitech G233 PRODIGY

Z racji wykonywanej pracy przy komputerze słuchawki są (zaraz po klawiaturze) najważniejszym elementem mojego stanowiska zarówno w biurze jak i w domu. Z tego samego powodu wymieniam ten element dość często – głównie przez wyeksploatowanie. Za każdym razem gdy mam kupić nowy zestaw grający mi na uszach zastanawiam się co wybrać z pośród setek produktów oferowanych przez dziesiątki firm. Czy cena będzie adekwatna do jakości dźwięku ale też użytych materiałów? Czy tym razem wytrzymają ze mną dłużej niż rok? Czy będą wystarczająco wygodne abym mógł nie zdejmować ich z głowy przez osiem godzin?

Tym razem w ręce wpadły mi słuchawki firmy Logitech, a dokładnie model G233 PRODIGY dedykowany graczom. Producent chwali się na swojej stronie, że cechują je realistyczne wrażenia podczas gry oraz wygoda w codziennym użyciu. Po ponad 2 tygodniach z tym sprzętem postanowiłem podzielić się swoją opinią ale też spostrzeżeniami dotyczącymi tych właśnie słuchawek.

Design

Słuchawki na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo dobrze. Osobiście podoba mi się połączenie kolorów czarnego i jasno-niebieskiego. Wyglądają solidnie ale co najważniejsze nauszniki są miłe w dotyku. Cały zestaw wraz z mikrofonem jest dość lekki, dzięki czemu nie mamy ochoty wyrzucić ich przez okno po godzinie z tym zestawem na głowie. Wracając jeszcze na chwilę do nauszników muszę dodać, że są dość duże, dzięki czemu moje spore uszy w całości się chowały wewnątrz dzięki czemu nie rozpraszały mnie dźwięki dochodzące z otoczenia. Nie miałem też problemu ze zbyt silnym dociskiem słuchawek do głowy czy z poceniem się ucha pod nausznikiem. Spory plus dla Logitecha. Dodatkowym atutem niewątpliwie jest fakt, że do komputera idzie jeden wtyk jack 3,5mm a dołączony rozdzielacz sygnału pozwala podpiąć osobno słuchawki i mikrofon.

[tie_full_img]IMG_0061[/tie_full_img]

Użyteczność

Słuchawki są skonstruowane w taki sposób, że możemy odpiąć od nich mikrofon czy przewód łączący je z komputerem. Szczególnie przydatne to może się okazać w transporcie sprzętu. Nie ma jednak obawy o przypadkowe rozłączenie podczas rozgrywki – wtyczki siedzą solidnie w obudowie. Jednak co do samego mikrofonu mam mieszane uczucia przez jego „sztywność”. Nieco ciężko było mi go dostosować aby nie odstawał znacząco od mojej twarzy czego zwyczajnie nie lubię. Poza tym drobnym szczegółem wszystko było w porządku.

[tie_full_img]IMG_0059[/tie_full_img]

Dźwięk

Chyba najważniejsza sprawa jeśli chodzi o słuchawki to jakość dźwięku. Przy oglądaniu filmów czy słuchaniu muzyki nie miałem się do czego przyczepić. Dźwięk był porównywalny z moimi słuchawkami używanymi na co dzień – Syberia 200. Natomiast w grach miałem czasem wrażenie, że dźwięk mi się gubił. Zwyczajnie czasem nie byłem pewien skąd dobiegł dźwięk lub zbyt szybko milkł w porównaniu do steelseries. Nie było to jednak bardzo częste więc mogę przymknąć oko na ten drobny szczegół. Zwyczajnie mogłem nie zwrócić na to uwagi grając na swoich starych słuchawkach. Swoją drogą, muszę to dobrze sprawdzić jak już będę się musiał rozstać z G233 PRODIGY.

Jeśli chodzi o mój głos zbierany przez mikrofon to koledzy nie narzekali podczas rozmów ze mną. Nagranie krótkich próbek dźwięku w audacity także nie wykazał aby dźwięk znacząco się różnił od modelu który używam na co dzień. Było po prostu dobrze.

[tie_full_img]IMG_0057[/tie_full_img]

Podsumowanie

Logitech wypuścił bardzo dobry produkt na rynek. Faktycznie słuchawki dobrze grają i komfortowo się w nich siedzi nawet długie godziny. Jedyna rzecz która wcale nie jest na minus to fakt, że nie lubię manualnej regulacji słuchawek, ponieważ często zdarza mi się przypadkowo przy zakładaniu czy ściąganiu ich z głowy zmodyfikować wysunięcie nauszników. Właśnie dlatego bez większego żalu wracam do swoich starych już słuchawek. Ale jeśli się zdarzy sytuacja, że mi się one zepsują, to Logitech G233 PRODIGY są jednymi z niewielu na mojej liście które rozważę do kupna.