Counter Strike: GO
05.01.2018 01:27

Zmiany w Team Kinguin, kibice niezadowoleni, czy słusznie?

Potwierdziły się przypuszczenia, co do zmian w ekipie Team Kinguin. Szpero oraz Kap3r zostają przeniesieni do rezerwy a ich miejsce zajmują dwaj portugalczycy: Ricardo ,,fox” Pacheco oraz Christopher ,,MUTiRiS” Fernandes.

Początkowe plotki o których wspominaliśmy w jednym z naszych artykułów stały się rzeczywistością, dwaj portugalczycy dołączają do Team Kinguin i od teraz presja na zespole będzie o wiele większa. Informacje przekazane przez fanpage zespołu wywołały dużą dyskusję na polskiej scenie esportowej. I nie ukrywajmy, w większości nie były to pozytywne reakcje. Najbardziej krytykowano odsunięcie Grzegorza ,,Szpero” Dziamałka. Z drugiej strony sam zainteresowany wyjaśnił na swoim fanpage’u w specjalnie napisanym oświadczeniu, że odejście od zespołu było jego indywidualną decyzją po otrzymaniu informacji od zarządu, że zakontraktowani zostali dwaj portugalczycy i 2 osoby będą musiały opuścić zespół. Stwierdził również że nie podobało mu się przymierzanie go do roli IGL’a i chciałby grać na pozycji full-time awper. Sytuację odsuniętych od zespołu najlepiej kwituje komentarz jednego z fanów: ,,Jeszcze żaden który odszedł z Kinguin na tym nie stracił’

Warto również zaznaczyć że informacje o zmianie składu zawodnicy otrzymali po wygraniu drugiego sezonu PLE. Widać więc dobitnie że włodarzy organizacji nie zadowalają osiągnięcia na polskich turniejach offline i mierzą o wiele wyżej. Trudno w tej chwili stwierdzić, czy te zmiany przybliżą ich do osiągnięcia zamierzonego celu. Patrząc na nowe nabytki Teamu Kinguin trudno być optymistą. Fox posiada duże doświadczenie i temu nie można zaprzeczyć, ale ma też swój wiek i na pewno nie jest to przyszłościowy transfer. MUTiRiS powiązany przez większośc kariery z zespołem K1ck, został przedstawiony na stronie nowego zespołu jako efektywny entry fragger. Na tą chwilę powstrzymajmy się od negatywnych komentarzy i dajmy przemówić wynikom tego zespołu. Obserwujmy również polską scenę dalej, bo czujemy że to nie koniec przemeblowań w składach polskich formacji!