Counter Strike: GO
28.12.2017 20:31

Finał Mother Russia 2: Udane zakończenie roku dla AGO Gaming !

W finale tego turnieju online, rozgrywanego w formacie BO3, polska formacja zmierzyła się z ukraińskim Pro100. Bukmacherzy jak i widownia, wskazywali właśnie na Polaków jako faworytów tego spotkania. Nie bez przyczyny, Polacy bowiem prezentujący się w turniejach online bardzo solidnie, zapracowali sobie na tą opinię i w play-offach, tracąc mapę jedynie w ćwierćfinale z drużyną Nexus.

Pierwszą mapą finału był Overpass, wybrany przez Ago. Początek meczu o wiele lepiej rozegrała drużyna z Ukrainy, która wygrała pistoletówkę, jednak długo nie trzeba było czekać na odpowiedź polskiej ekipy. W trzeciej rundzie zaryzykowali zakup pełnego ekwipunku bez granatów, co pozwoliło im wygrać swą pierwszą rundę. Jak okazało się były to miłe złego początki bo w kolejnej rundzie zostali zresetowani ekonomicznie i nad drużyną z Polski zaczęły zbierać się czarne chmury. Oglądając grających po stronie terro polaków, można było wyczuć nerwowośc i brak jasnego game planu. Chaotyczne wyjścia na bombsite B nie dawały żadnego efektu, podczas jednego z nich Furlan zabił swojego kolegę TOAO. Kolejną kuriozalną sytuacją była ta z 9 rundy, gdy Ago grając na fullu podłożyło pakę a mimo to pozwoliło swoim oponentom na jej rozbrojenie, mimo fragów Grubego przez smoke, ale mylili się również zawodnicy zespołu pro100, gdy Polacy zaczęli atakować bombsite a, po podłożeniu paki Kinzor pomylił smoke z granatem zapalającym i rzucił go na bombę uniemożliwiając jej rozbrojenie. Po pierwszej połowie wynik 10-5 dla zespołu pro100, nie mogł napawać polaków optymizmem. Po zmianie stron, Ago widocznie zmieniło styl gry, grali zachowawczo i statycznie co okazało się dobrą strategią na ukraiński zespół. Tak dobrą że Ago z wyniku 10-5 wróciło do wyniku 10-15. Ukraińcy starali się jeszcze wyrównać ale ostatecznie to Ago zgarnia mapę na swoje konto z wynikiem 14-16.

Druga mapa to Mirage, wybrany przez ukraińską formacje. I znów na początku meczu to polacy, grający po stronie terro prezentowali się gorzej, do stanu 6-0 ich ataki, przeprowadzane bez przygotowania w większości na mida i bombsite a,  nie zaskakiwały ekipy pro100. Sytuacja zmieniła się dopiero w 7 rundzie, gdy Ago zaczęło grać bardziej indywidualnie, atakując z wielu pozycji zmusili ukraińców do rotacji i popełniania błędów. Mądra i powolna gra Ago znów pozwoliła im tak jak na pierwszej mapie na powrót do korzystnego wyniku 6-7 po świetnym clutchu TOAO. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 8-7 dla pro100, szczególnie dobrze spisywał się Gruby, który zdobył 18 fragów. Po stronie CT, Ago udało się wygrać pistoletówkę, a następnie dzięki niestandardowemu ustawianiu się na mapie kontrolowali wynik spotkania, kończąc je wynikiem 10-16

Mimo wyniku 2-0, trzeba przyznać że był to wyrównany finał i obydwa zespoły pokazały wiele ciekawych akcji, chociaż nie brakowało też błędów, które decydowały o przegranej rundzie. Ago, pomimo wygranej i zainkasowaniu 6 tysięcy dolarów, nie powinno być z siebie zadowolone, bo nie pokazało gry na tym poziomie, do jakiego nas przyzwyczaiło i moglibysmy oczekiwać od nich więcej. Patrząc jednak pod względem całego roku, nalezy im pogratulować, bo mało która drużyna osiąga takie sukcesy w tak krótkim czasie, oby przyszły rok był dla nich równie owocny pod względem osiągnięć.