League of Legends
11.12.2017 22:38

Chiny zwycięzcą All-Stars 2017! Uzi ze statuetką!

All-Stars 2017 właśnie się zakończyło, a finał był lepszy niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać! 5 map w meczu drużynowym oraz 3 w pojedynku 1v1! Wierni fani na pewno są zmęczeni, gdyż ostatnia mapa zakończyła się o 7:00 nad ranem, ale na pewno nie żałują nieprzespanej nocy!

LPL górą!

Wszyscy czekali na finały All-Stars w napięciu, a fakt, że Korea została wyeliminowana wcześniej podgrzał atmosferę do niebotycznych wartości. Na pojedynek Chiny-Tajwan czekali wszyscy oczekując sporej dawki emocji. I ją dostali! Shyiu „MLXG” Liu wyprawiał podczas meczu niebotyczne rzeczy, a Hao-Hsuan „Karsa” Hung, czyli jego liniowy przeciwnik pokazał, że tajwańskie techniki junglerów nigdy się nie starzeją. Pierwsza mapa była zdecydowanie popisem obu leśników, którzy ukazali pełnię swoich możliwości. Po zaciętej walce wygrała jednak ekipa tajwańska.
Następna gra wyglądała natak samo wyrównaną, lecz tym razem to chińczycy zaskoczyli, a dokładnie Chang „957” Yu Ke, który zagrał Annie, na górnej linii, co przyczyniło się do wygranej chińczyków. W grze numer 3 również mogliśmy zobaczyć Annie na topie ze strony Yi „Ziva” Chena, jednak nie okazała się ona kluczem do zwycięstwa. Chiny objęły prowadzenie 2-1.

Koniec emocji ?

Wszystko wskazywało na to, że 4 gra będzie również ostatnią, ponieważ ekipa Ye „Meiko” Tiana pewnie prowadziła przez większość spotkania, jednak 2 wspaniałe flanki w walkach drużynowych po 30 minucie w wykonaniu Ziva na Kennenie przełamały obronę oponenta.  Dwa do dwóch.
Ostatnia gra była najbardziej emocjonująca. Aż do ostatnich minut drużyny szły ze sobą łeb w łeb. Po utracie barona wydawać by się mogło, że Bebe, Fofo i spółka będą w stanie domknąć grę na swoją korzyść, lecz fenomenalna gra MLXG, Uziego i Xyie w ostatniej potyczce doprowadziły do wybuchu nexusa drużyny z Tajpej. Takiego wystrzałowego finały oczekiwaliśmy, i dostaliśmy go!

Bjergsen, Faker ? Uzi!

Tymczasem turniej 1vs1 wygrał cichy bohater finałowego starcia drużynowego – Zihao „Uzi” Jian, pokonując w świetnym stylu Sørena „Bjergsena” Bjerga w 3 starciach na ubitej ziemi. Szczęśliwą, bo zwycięską bohaterką dla Uziego okazała się Kalista, którą wygrał odpowiednio na Zoe i Ryze’a. Radość na twarzy chińczyka malowała się przez cały turniej, w końcu udało mu się wygrać wszystko, co mógł.
A wam jak się podobał event All-Stars 2017? Czy dodalibyście coś od siebie? A może dobrze obstawiliście zwycięzców? Dajcie znać w komentarzach, i do następnego artykułu!