League of Legends
10.12.2017 21:34

Finały All-Stars już blisko, Korea poza turniejem!

All-stars 2017 powoli zmierza ku końcowi. Dzisiaj w nocy odbędą się finały 1vs1 oraz drużyn z poszczególnych regionów. Emocji czeka nas niemało, zatem szykujcie popcorn i zwolnienie z pracy na jutro!

Wydarzenie All-stars rozpoczęło się w piątek 8 grudnia meczem EuropaTurcja. Jankos i spółka w dobrym stylu rozprawili się z przeciwnikami, jednak porażki na Tajwan i Koreę przekreśliły szanse naszego rodaka na udział w dalszej fazie turnieju. Niewiele lepiej poradziła sobie również Ameryka, kończąc na 3 miejscu w grupie z bilansem 1-2. Zarówno Turcja, jak i Brazylia nie stawiły dużego oporu, przegrywając wszystkie swoje mecze. Zaskoczeniem okazała się za to Azja południowo-wschodnia, która wyszła ze swojej grupy na 2 miejscu zaraz za Chinami.

Korea pokonana!
W pierwszym drużynowym półfinale obyło się bez niespodzianek, Tajwan gładko pokonał Azję płd.-wsch. 2-0. Niestety Levi, w którym pokładane były największe nadzieje, nie zdołał pociągnąć drużyny do zwycięstwa.
Drugi półfinał był za to istnym klasykiem na scenie LoL-a – Chiny kontra Korea. Po 2 wyrównanych grach (wraz z sensacją w grze 2, gdzie Chiny po wygranej walce drużynowej przegrały przez miniony, które zniszczyły nexus nim ktokolwiek zdążył się wrócić do bazy) przyszedł czas na rozstrzygnięcie odwiecznego konfliktu. W finałowym starciu lepsi okazali się jednak Chińczycy, który pewnie pokonali graczy LCK. Jutro o 00:40 w nocy bedzięmy mogli zobaczyć ich raz jeszcze w wielkim finale, tym razem przeciwko ekipie Karsy.

Bjergsen czy Uzi ?
Wieloletnią tradycją na All-stars były również pojedynki 1vs1. W tym roku pojawiły się one w jeszcze lepszej odsłonie. Największym zaskoczeniem było zwycięstwo Bjergsena nad Fakerem w ćwierćfinale, gdzie ten pierwszy wygrał poprzez zabicie 100 minionów. W półfinale zmierzył się z on potem z Jisu, którego pokonał 2-0, a w drugim Uzi wygrał swoją potyczkę z Pray’em i to właśnie on zmierzy się ze słynnym Duńczykiem o 00:15 w wielkim finale – nie możecie tego przegapić!