09.12.2017 19:04

Półfinał ESL Pro League Season 6: FaZe Clan pokonuje Fnatic i awansuje do finału

FaZe Clan w dobrym stylu pokonało Fnatic i tym samym awansowali do finału, gdzie zmierzą się jedną z drużyn SK Gaming/Misfits

Mecz na pierwszej mapie, Mirage początkowo lepszy dla drużyny Fnatic, którzy po wygraniu rundy pistoletowej odskoczyli swoim rywalom na kilka rund, ale po chwili to FaZe Clan zaczęli robić powrót do tego meczu. FaZe Clan do pierwszej połowy prowadzili 9:6, więc zrobili powrót. Druga połowa to wygrana runda pistoletowa tym razem przez drużynę Fina „Karrigana” Andersena, a później kolejne rundy, które powodowały że Fnatic nie dało rady przeciwstawić się swoim rywalom. W drugiej połowie, drużyna ze Szwecji wygrała tylko jedną rundę.

FaZe Clan vs. Fnatic 16:7 – Mirage

Druga mapa pojedynku półfinałowego pomiędzy tymi dwiema drużynami to Overpass, gdzie rundę pistoletową wygrał zespół Fnatic, ale też na koncie tej drużyny po chwili znalazła się jeszcze jedna runda, 0:2. FaZe Clan przegrywał dwiema rundami, ale dość szybko wyrównali spotkanie, 2:2. Gra przez pierwsze kilka rund wyglądała na zasadzie równowagi oraz minimalnej przewagi jednej z drużyn. Przy wyniku 4:3 i objęciu prowadzenia przez FaZe, wygrali kolejne trzy rundy, ale je stracili, bowiem zrobiło się 7:5, a moment później 7:6. Pierwsza połowa wygrana przez FaZe Clan, 8:7. Runda pistoletowa dla drużyny Karrigana, 9:7. Nie przyniosła niczego dobrego, bowiem Szwedzi zremisowali, a nawet wyszli na prowadzenie, 9:10. A po chwili znów był remis, 10:10. FaZe Clan wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca meczu na mapie Overpass, 16:10.

FaZe Clan vs. Fnatic 16:10 – Overpass