Counter Strike: GO
08.12.2017 19:31

Ćwierćfinał ESL Pro League Season 6: Fnatic lepsze od OpTic Gaming. Szwedzi w półfinale

Fnatic wygrywa i awansowało do półfinału ESL Pro League Season 6

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy pomiędzy OpTic Gaming a Fnatic bardzo dobry w przypadku obu drużyn. Może ktoś nie uwierzy w to, że OpTic powróciło do meczu. Mapa Inferno po pierwszej połowie zakończyła się wynikiem 9:6 dla Szwedów. Pomiędzy drużynami były tylko trzy rundy przewagi. Runda pistoletowa po zmianie stron wpadła na konto Fnatic, co zwiastowało że to właśnie szwedzka formacja powinna wygrać tę mapę, ale tak się nie stało. Przy wyniku 12:6, Friberg i jego koledzy zaczęli powoli powracać do tego spotkania i to się opłacało, gdyż coraz bardziej zbliżali się z wynikiem do swoich przeciwników, po chwili na tablicy pojawił się wynik remisowy. Końcówka spotkania na pierwszej mapie grana na przewagi, ale to ostatecznie zespół OpTic zwyciężył na mapie Inferno.

Fnatic vs. OpTic Gaming 14:16 – Inferno

Druga mapa, Train. Runda pistoletowa wygrana przez drużynę ze Szwecji. Później jednak było coraz gorzej dla OpTic, którzy nie potrafili przeciwstawić się swoim rywalom i mogłoby się wydawać, że wynik będzie do zera, ale zespół Adama „Friberga” Friberga zrobił mały powrót, wygrywając cztery rundy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla JW i jego kolegów. Druga połowa rozpoczęła się od zwycięstwa w rundzie pistoletowej przez Fnatic, 12:4 a po chwili 13:4. Ten wynik był koszmarny dla zespołu EmilaMagisk’a” Reifa. Dopiero, kiedy „OG: mieli pierwszego fulla zdołali wygrać rundę na 14:5. OpTic wygrywając cztery rundy, 14:9, chcieli powrócić do tego meczu. Po chwili odpowiedział zespół ze Szwecji i punkt meczowy dla Fnatic, 15:9. Mapa Train dla Fnatic.

Fnatic vs. OpTic Gaming 16:10 – Train

Przed nami ostatnia i decydująca mapa – MIRAGE

Runda pistoletowa wygrana przez Fnatic, pozwoliła zawodnikom wygrać następne dwie rundy. Po chwili, OpTic wygrał rundę i tym samym przybliżył się z wynikiem do swoich rywali. Mecz stał na wyrównanym poziomie. Nie było odskoku rund z obu stron. W pewnym momencie, zawodnicy OpTic Gaming wyszło na dwie rundy prowadzenia, 6:8. Pierwsza połowa wygrana przez OG, 9:6.  Runda pistoletowa wygrana przez Szwedów, co pozwoliło przybliżyć się z wynikiem do przeciwników, 7:9. I po chwili remis, 9:9 ale Fnatic wygrał następną rundę, co pozwoliło wyjść na prowadzenie, 10:9. Po wyjściu na prowadzenie, Fnatic dążyło do tego, by odskoczyć swoim rywalom, co się udało bowiem było 13:9. Fnatic zdobył 15 punkt i byli blisko wygrania całości meczu. OpTic powróciło do meczu i było 15:14. A po chwili Fnatic zwycięża w całym meczu, 16:14.