15.03.2015 22:19

FNATIC WYGRYWAJĄ ESL ONE KATOWICE

Szwedzka drużyna Fnatic wygrała turniej Counter-Strike: Global Offensive w Katowicach. W wielkim finale, gdzie znaleźli się po pokonaniu polskiej ekipy zmierzyli się z Ninjas in Pyjamas. Spotkanie było bardzo wyrównane. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba było rozegrać trzy mapy: de_dust2, de_cache oraz de_inferno. Zwycięzcami została ekipa olofmeisteRa, którzy wzbogacili się o 100 000$.

De_dust2 – po stronie antyterrorystów rozpoczęli zawodnicy Fnatic. Po tej stronie udało im się im wygrać 10 rund. Po zmianie stron gracze NiPu odrobili straty, a nawet doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie dust2 padła zdobyczą dla Fnatic.

De_cache – po dobrym początku NiPu było już tylko gorzej i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:8. Xizt wraz z ekipą nie dali już szans Fnatic i stronę „CT” oddali tylko dwie rundy. Wynik końcowy mapy to 10:16 dla Ninjas in Pyjamas.

De_inferno – ostatnia mapa, decydujące starcie o tym kto zostanie mistrzem ESL One Katowice 2015. Pierwsi po stronie antyterrorystów rozpoczęli zawodnicy Fnatic. Dzięki temu wygrali oni pierwszą połowę 11:4. Po zmianie stron zawodnicy NiPu zawzięcie walczyli, ale niestety przewaga była zbyt duża i nie udało im się doprowadzić nawet do remisu. Mapa zakończyła się wynikiem 16:13 dla Fnatic, a końcowy wynik meczu to 2:1.