Artykuły
19.04.2016 19:45

PETER MOLYNEUX GOŚCIEM SPECJALNYM PIXEL HEAVEN 2016!

Organizatorzy imprezy Pixel Heaven 2016. Retro & Indie Gaming Fest, która odbędzie się w Warszawie w dniach 3-5 czerwca, zapraszają na spotkanie z gościem specjalnym – Peterem Molyneux. To tylko jedna z niezliczonych atrakcji jaka spotka fascynatów gier w przestronnej hali Zajezdni Autobusowej MZA, która w tym roku pomieści stale rozrastającą się imprezę.

Ten nietuzinkowy, legendarny, często budzący kontrowersje twórca już od 40 lat zaznacza swoją obecność w branży gier wideo. Był założycielem i szefem kultowego Bullfrog Productions, któremu zawdzięczamy klasyki takie jak Syndicate, Populous, Theme Park czy Dungeon Keeper – tytuły, które wyprzedzały swój czas i wielokroć dyktowały kierunek rozwoju gier jako medium. Stworzył też i przewodził  Lionhead Studios, które podarowało graczom barwną i oryginalną serię Fable. Molyneux, obecnie szef eksperymentalnego studia 22cans, w ramach sesji Q&A opowie o początkach swojej kariery, największych sukcesach i planach na przyszłość. Rozmowę poprowadzi Piotr Mańkowski, redaktor naczelny magazynu PIXEL. Będzie to pierwsze spotkanie Molyneux z branżą, mediami i entuzjastami kultury gier wdeo w Polsce.

Obecność Petera Molyneux na Pixel Heaven to kontynuacja tradycji spotkań z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi, którą konsekwentnie podtrzymują organizatorzy imprezy. Wydarzenie regularnie odwiedzają weterani światowej branży gier wideo, którzy swoją pozycję przypieczętowali w ubiegłym wieku i na trwale zapisali się w historii rozrywki elektronicznej. Frederick Raynal – twórca między innymi Alone in the Dark spotkał się z uczestnikami Pixel Heaven w 2013. W 2014. Imprezę odwiedzili Jon “Jops” Hare – twórca Sensible Software, współtwórca niezapomnianych tytułów Cannon Fodder i Sensible Soccer oraz Mike Montgomery, jeden z założycieli Bitmap Brothers. Rok 2015 to wizyta Jeffa Mintera (Tempest 2000) Dino Diniego (Kick Off)  i Sama Barlowa (Her Story, Silent Hill: Origins).

Mimo swojego rosnącego rozmachu, Pixel Heaven utrzymuje fanowski, pełen pasji autentyzm i demoscenowego ducha Copy Party – odwiedzający mogą liczyć więc na swobodną atmosferę, bezpośredni kontakt z klasyką i awangardą gier wideo, oraz możliwość niezobowiązującej rozmowy z legendami branży gier.

 

Więcej informacji o Pixel Heaven:  www.pixelheavenfest.com

Pixel Heaven 2016. Retro & Indie Gaming Fest.

3 – 5 czerwca 2016 r.

Zajezdnia Autobusowa MZA

  1. Włościańska 52, Warszawa

Strona Facebook: https://www.facebook.com/PixelHeaven

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/1665946693688497