Counter Strike: GO
18.11.2017 13:48

Intel Extreme Masters Oakland 2017: Rozpoczynamy mecze półfinałowe

Po fazie grupowej, ćwierćfinałach, przyszedł czas na ostatnie spotkania półfinałowe oraz wielki finał Intel Extreme Masters Oakland 2017

W spotkaniach ćwierćfinałowych, SK Gaming dość szybko pokonał OpTic Gaming. Pierwsza mapa to była zupełna dominacja ze strony Brazylijczyków. Wygrali 16:2. Druga mapa już była ciekawsza w przebiegu. OpTic wygrał trzy rundy i w sumie całkiem dobrze wyglądała ich gra, nawet przy pierwszym „fullu” SK. Co więcej, po chwili było aż 1:6 dla zespołu Adama „Friberga” Friberga. Jednak po chwili, zespół Fallena zaczął powracać do gry, co efektem było 9:6. W drugiej połowie, SK Gaming wzięło się za odrabianie strat i przyczyniło się to do ostatecznego zwycięstwa w meczu.

SK Gaming vs. OpTic Gaming 2:0 (16:2, 16:12)

Cloud9 podejmowało Gambit Esports

Pojedynek zakończony 2:1 dla zespołu Cloud9, ale nie obyło się bez niespodzianek. Niespodzianką na pewno może być fakt, że na pierwszej mapie była dogrywka, a skończyła się zwycięstwem zespołu Gambit Esports 19:16. Druga mapa już była dla zawodników z Ameryki, ale wynik nie był aż taki dominujący z ich strony, bo 16:11, więc to pokazuje że walka była. Trzecia i ostateczna mapa wpadła na konto „Chmury9”.

Dzisiejszy, pierwszy mecz półfinałowy rozpocznie się o godzinie 22:00 pomiędzy SK Gaming a Ninjas In Pyjamas. Drugi półfinał zaplanowany jest na godzinę 1:50, FaZe Clan kontra Cloud9.