16.11.2017 21:13

ESL Pro League Season 7 nie dla Virtus.pro. Dotkliwa porażka przeciwko Space Soldiers

Niestety, ale Virtus.pro nie zagra w ESL Pro League Season 7. Polacy przegrali wynikiem 0:2 przeciwko Turkom z drużyny Space Soldiers i na pewno nie zagrają w siódmym sezonie ESL Pro League

Pierwsza mapa, Cache zdecydowanie dla drużyny z Turcji, która dosłownie pokonała Polaków, aż 4:16. Przegrana runda pierwsza oraz dwie pozostałe pozwoliły ekipie z Turcji na objęcie wysokiego prowadzania i to wykorzystali. Zarówno pierwsza jak i druga połowa i w zasadzie cała mapa należała do Space Soldiers.

Zespół z Polski jako drugą mapę wybrał Mirage – pierwszą wybrali Turcy – i wydawać się mogło, że w sumie Virtusi zagrają lepiej, bowiem po pierwszej połowie zespół prowadzony przez Wiktora „TaZa” Wojtasa przegrywał  8:7. Druga połowa to przede wszystkim przegrana runda pistoletowa, a następnie runda kolejna, więc wynik już odskakiwał Polakom, 9:7. Można powiedzieć, że Space Soldiers było „na fali” i zdobywali kolejne rundy, jednak w pewnym momencie to Pasha razem z kolegami zaczęli robić „comeback”. To było chwilowe, bo ponownie to Turcy dążyli do zwycięstwa i to się opłacało, bowiem cały mecz wygrali 16:13.

Co oznacza porażka?

Porażka oznacza to, że nie zobaczymy Virtus.Pro w ESL Pro League Season 7, co więcej, Polacy stracili szanse nawet na grę w barażach.