G2
Counter Strike: GO
17.10.2017 09:30

Virtus.pro na remis w starciu z G2 Esports

Można powiedzieć, że wczorajsze spotkania Virtus.pro z G2 Esports w ramach Esports Championship Series to powrót do starej, całkiem niezłej tradycji. Z reguły bowiem spotkania online, rozgrywane w formie dwumeczów Polacy rozgrywali na remis – jedno spotkanie trafiało na ich konto, drugie na konto przeciwnika. Nie inaczej było tym razem.

Nie jest to może rozstrzygnięcie idealne, ale biorąc pod uwagę ostatnie wyniki Polaków oraz rangę przeciwnika nie był to również najgorszy możliwy wynik. Pierwsza mapa – Inferno – rozpoczęła się co prawda od punktów zdobytych przez G2 Esports, ale Polacy szybko nawiązali walkę, nie pozwalając przeciwnikom na zbytnie oddalenie się z wynikiem. Pierwsza połowa to zaledwie 1-punktowa przewaga G2. W drugiej natomiast zobaczyliśmy popis gry Virtus.pro, którzy pozwolili G2 wygrać zaledwie jedną rundę. Inaczej wyglądało spotkanie na drugiej mapie, którą było Cache – początek tej części spotkania to bardzo wyraźna przewaga Francuzów, którą dopiero na dalszym etapie meczu Polacy starali się zredukować. Częściowo im się to udało, ale do wygrania mapy jednak nieco zabrakło.
Aktualnie Virtus.pro w ramach Esports Championship Series zajmuje 4 miejsce, co na chwilę obecną premiuje ich awansem do LANowe finały ECS.