PRIDE
Counter Strike: GO
16.10.2017 09:22

PRIDE sensacyjnie pokonuje NiP i z AGO Gaming awansuje do Minora!

Przed kwalifikacjami do Minora mogliśmy się spodziewać awansu przynajmniej jednej drużyny. AGO Gaming doskonale radzi sobie zarówno w Polskiej Lidze Esportowej jak i zagranicznych turniejach. Ale, że dołączy do niej jeszcze jedna – PRIDE – i to z jak mocnym akcentem na koniec, zaskoczyło chyba niejednego fana CS: GO w Polsce.

AGO swój marsz po Minora rozpoczęło od przegranego spotkania z OpTiC Gaming 12:16 na mapie Inferno. Była to jednak jedyna mapa, jaką oddali Polacy w tych kwalifikacjach. W kolejnym spotkaniu – polskich derby z Team Kinguin na mapie Cache – AGO po dogrywce pokonało bardziej utytułowanych kolegów 19:15. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie wyniki Kinguin trudno tutaj mówić o większym zaskoczeniu. Inna sprawa, że po trzech porażkach to właśnie Kinguin był ekipą, która odpadła z tych kwalifikacji. Wracając jednak do AGO – ich kolejnymi rywalami było HellRaisers, które również uległo Polakom po dogrywce – na mapie Mirage zobaczyliśmy wynik 19:17. Ostatnim przeciwnikiem AGO na drodze do Minora był zespół GODSENT, które przegrało na mapie Inferno 11:16.
Jeśli zaś chodzi o PRIDE, to zaczęli oni od wysokiej przegranej z HellRaisers, bo aż 6:16 na mapie Cache. Drugie starcie – z Binary Dragons na Mirage – również nie było dla Polaków szczęśliwe i byliśmy już o krok od pożegnania się PRIDE z turniejem. Na szczęście jednak przed spotkaniem z LDLC Polakom udało się pozbierać myśli i opanować sytuację, skutkiem czego pokonaliśmy międzynarodową formację aż 16:3 (mapa Cache). Większych problemów nie mieliśmy również w starcu z Team5, które uległo nam 16:6 na mapie Cache. Tak więc Polakom została do pokonania jeszcze jedna przeszkoda – w postaci legendarnej drużyny Ninjas in Pyjamas. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że decydujący mecz był rozgrywany na mapie Cache, czyli był to swego rodzaju rewanż za spotkanie tych dwóch ekip w ramach jednego z turniejów serii DreamHack, gdzie PRIDE uległo Szwedom. I był to rewanż ze wszech miar udany – w pierwszej połowie, grając po stronie CT Szwedzi kompletnie nie byli w stanie się odnaleźć i ani w ułamku procenta nie przypominali starego, dobrego NiP, które każdy zna. Dość powiedzieć, że ta połowa zakończyła się miażdżacym dla Szwedów wynikiem 3:12. W drugiej części spotkania Polacy jakby się nieco zdekoncentrowali, a NiP zaczął odrabiać straty – odzyskali aż 10 rund dystansu, tak więc przez chwilę PRIDE czuło oddech przeciwników na karku. Ostatecznie jednak to Polacy wyszli z tego spotkania obronną ręką, a Ninjas in Pyjamas po raz kolejny w ostatnich latach wypadli z walki o Majora.

Wyniki polskich drużyn w kwalifikacjach do Minora Eleague:

HellRaisers vs. PRIDE: 16:6
OpTiC vs. AGO: 16:12
GODSENT vs. Kinguin: 16:11
Binary Dragons vs. PRIDE: 16:12
Kinguin vs. AGO: 15:19
LDLC vs. PRIDE: 3:16
Kinguin vs. Jalapeno: 16:12
HellRaisers vs. AGO: 17:19
PRIDE vs. Team5: 16:6
NiP vs. Kinguin: 16:7
GODSENT vs. AGO: 11:16
NiP vs. PRIDE: 13:16