Counter Strike: GO
07.10.2017 22:08

PRIDE ponownie z Pucharem Polski Cybersport!

Finałowe spotkanie Pucharu Polski Cybersport z pozoru wydawać się mogło starciem Dawida z Goliatem. Starły się w nim – obrońca Pucharu z poprzedniego sezonu, oraz niemalże miksowy skład tomorrow.gg, dla którego już sama gra w tym finale byla sporym osiągnięciem. Niespodzianki co prawda nie było, ale pretendenci i tak mogą być z siebie zawodoleni.

Zanim jednak doszło do finału, zebrani w hali numer 5 Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie rozgrywały się mecze Pucharu Polski Cybersport byli świadkami dwóch, kompletnie różnych półfinałów. Najpierw spotkały się ekipy tomorrow.gg oraz OFF-MODE Black. Po pierwszej mapie wydawać się mogło, że spotkanie to będzie „spacerem” dla tomorrow.gg – o ile jeszcze w pierwszej połowie OFF-MODE Black nawiązywało jakąś walkę, o tyle druga była totalną dominacją ze strony ich przeciwników, którzy pozwolili wyrwać sobie zaledwie dwie rundy. Mapa zakończyła się wynikiem 16:8. Druga jednak kompletnie odwróciła losy spotkania bo niepodzielnie rządziła tam drużyna OFF-MODE Black, kończąc ją wynikiem aż 16:6. I przyszła pora na decydujące starcie, które rozstrzygnąć musiała dogrywka – ta wpadła na konto tomorrow.gg z wynikiem 19:15.

PRIDE

Drugi półfinał był walką dotychczasowych obrońców pucharu – PRIDE – z ekipą Venatores. Tu również obserwowaliśmy dogrywkę, w pierwszej mapie, jednak zarówno ona jak i drugie starcie wygrała ekipa obrońców pucharu. Z jednej strony nie było to zaskoczeniem, z drugiej – zawodnicy z orzełkiem w logo jednak trochę się namęczyli zanim ostatecznie sięgnęli po triumf w tym spotkaniu. Wyniki map to ostatecznie 19:17 oraz 16:13.

PRIDE3

I przyszedł czas na spotkanie finałowe – PRIDE vs. tomorrow.gg. PRIDE przystępowało do tego spotkania z presją, natomiast tomorrow.gg już osiągnęło swój plan minimum, zdumiewając niejednego kibica. I choć na hali zdecydowana większość kibiców stała po stronie PRIDE to kilka akcji ich przeciwników musiało wywołać brawa. Finał był taki jak oba półfinały – różnorodny. Pierwsza mapa bardzo wyrównana, przez większość czasu to tomorrow.gg miało przewagę i inicjatywę, jednak brak doświadczenia wyszedł pod koniec spotkania i, kiedy PRIDE poczuło okazję, już jej nie wypuściło z rąk. W ten sposób zapadł wynik 16:14 dla PRIDE. Najwyraźniej to rozstrzygnięcie wpłynęło na obie drużyny, powodując, że na drugiej mapie spotkanie było już bardzo jednostronne, o czym najlepiej świadczy jej wynik – 16:1 – czyli całkowita dominacja i, jak stwierdzili komentatorzy – „teatr jednego aktora” – PRIDE. Za wygraną, oprócz chwały i pucharu, PRIDE inkasuje 12 tysięcy złotych, tomorrow.gg otrzymało 7 tysięcy za drugie miejsce, natomiast OFF-MODE oraz Venatores otrzymały po trzy tysiące złotych.

Wyniki finałowych spotkań Pucharu Polski Cybersport:

tomorrow.gg vs. OFF-MODE Black – 2:1 (16:8, 6:16, 19:15)
PRIDE vs. Venatores – 2:0 (19:17, 16:13)
PRIDE vs. tomorrow.gg – 2:0 (16:14, 16:1)