Counter Strike: GO
05.10.2017 20:20

Pierwszy Major 2018 ogłoszony! Eleague Boston CS:GO Major już w styczniu!

Znamy dokładną lokalizację oraz datę kolejnego turnieju rangi Major w CS: GO. Po raz kolejny za ten prestiżowy turniej będzie odpowiedzialna Eleague, tym razem jednak finały nie będą odbywać się w studiu telewizyjnym, a – jak w przypadku innych takich turniejów – w hali.

Finały kolejnego, dwunastego turnieju rangi Major w historii CS: GO odbędą się w dniach od 26 do 28 stycznia 2018 w hali Agganis Arena, miejsca, gdzie zwykle swoje mecze grają drużyny sportowe Uniwersytetu w Bostonie – hokejowa oraz koszykówki. Hala może pomieścić około 7 tysięcy osób, co jest dość zaskakujące w porównaniu chociażby z krakowską Tauron Areną, która mieści około 20 tysięcy osób. Turniej, włącznie z kwalifikacjami oraz fazą grupową ma trwać aż dwa tygodnie, a całość będzie transmitowana za pośrednictwem telewizji TBS, na kanałach na Twitchu, Youtube oraz na stronie Eleague.
Jak zwykle w turnieju weźmie udział 16 drużyn, spośród których 8 ma status legend, a kolejne 8 – pretendentów. Legendami zostały – po turnieju w Krakowie: Gambit Esports, Astralis, Virtus.pro, Fnatic, SK Gaming, BIG oraz North. Nierozstrzygnięte póki co są losy ósmej drużyny z tym tytułem, czyli Immortals, które ostatnio przeszło spore zamieszania kadrowe i wymieniło większość swojego składu. Natomiast o miano pretendentów będą walczyły drużyny: Cloud9, G2 Esports, FlipSid3, Natus Vincere, Mousesports, były skład PENTA Sports, FaZe Clan i Vega Squadron oraz drużyny, które wygrają w serii kwalifikacji w turniejach rangi Minor. Kwalifikacje odbędą się w dniach od 12 do 15 stycznia w Atlancie, a potem rozegrana tam zostanie faza grupowa – od 19 do 22 stycznia. To spora zmiana w porównaniu z dotychczasowym formatem rozgrywania Majorów, gdzie faza grupowa rozgrywana była w tym samym mieście co finały, z zaledwie jednym dniem przerwy pomiędzy nimi.
Kolejne informacje na temat Majora mają pojawić się już wkrótce.

zdjęcie: Eleague