Counter Strike: GO
04.10.2017 08:42

Zwycięstwa AGO Gaming oraz PRIDE na międzynarodowej scenie

Polscy fani CS-a są świadkami bardzo udanego początku października w wykonaniu naszych drużyn. Zarówno PRIDE jak i AGO Gaming zapisują na swoim koncie wygrane spotkania z zagranicznymi przeciwnikami – szczególnie imponująca jest wygrana AGO z uczestnikami Majora.

Zacznijmy jednak od PRIDE – zawodnicy spod znaku orzełka pewnie wygrali z bułgarskim Mortal Kombat w ramach Hellcase Cup 6 2:0. Spotkanie rozgrywane na mapach Cache i Train w przypadku obu starć miało bardzo podobny przebieg – pierwsze połowy były dość wyrównane, zakończone wynikiem 8:7 dla Polaków, natomiast po zamianie stron mogliśmy obserwować całkowitą dominację PRIDE, którzy pozwalali przeciwnikom ugrać odpowiednio jedną i trzy rundy. Tym samym Polacy aktualnie zajmują drugie miejsce w swojej grupie, mając tyle samo punktów co prowadzące EnVyUs i tracąc do nich jedynie 3 rundy.
Natomiast zawodnicy AGO Gaming walczą w kolejnym etapie eliminacji do turnieju  SL i-League Invitational Shanghai 2017. Ich pierwszym przeciwnikiem była drużyna HellRaisers, która jednak już tylko w niewielkim stopniu przypomina team, który mogliśmy obserwować w Krakowie. Widać to było także w spotkaniu z Polakami, w którym ulegli 16:13, 16:7 (mapy Inferno i Cache). Tutaj dla losów spotkania decydujące były pierwsze połówki, które w obu przypadkach wygrali Polacy, natomiast po zamianie stron obserwowaliśmy remisy – po 7 oraz po 4. Spotkanie z HellRaisers było meczem ćwierćfinałowym tych kwalifikacji, a w półfinale AGO spotka się ze Space Soldiers.

HellCase Cup 6:
PRIDE vs. Mortal Kombat – 2:0 (16:8, 16:10)

SL i-League Invitational Shanghai 2017 Europe Qualifier:
AGO vs. HellRaisers – 2:0 (16:13, 16:7)